Fabrika patlamasında 3 kişiye gözaltı kararı

İSTANBUL – Sakarya’daki havai fişek fabrikasında yaşanan patlama ile ilgili olarak sorumlu müdür ile 2 ustabaşı hakkında gözaltı kararı verildi.

Fabrika patlamasında 3 kişiye gözaltı kararı

Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda dün yaşanan patlamayla ilgili üç kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltı kararı verilenlerin sorumlu müdür ile 2 ustabaşı olduğu öğrenildi.

Öte yandan yaşanan patlamada hayatını kaybeden işçilerin kimliklerinin tespitleri için DNA örnekleri alınmaya devam edilirken, kayıp olduğu belirtilen kişilerin bulunmasına dönük çalışmalar da sürüyor.

Fabrikada çalışan yakınından haber alamayanlardan biri olan Avukat Gülşen Uzuner, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, dayısının yaralı ve ölüm kayıtlarında adı geçmemesine rağmen ailesinin muhtar tarafından aranıp, “cenazeniz yolda geliyor” denildiğini açıkladı. 

‘CENAZE Mİ KAÇIRIYORSUNUZ?’

Av. Uzuner, şu paylaşımlarda bulundu: “Fabrika sahibi görevinin başında dedi ülkedeki en yetkili ağız. Benim bildigim gözaltında olmasi gerekiyor onun. Suc delillerini karartmamasi, örtbas etmemesi, kaçmaması için!

Fabrika sahibi görevinin başında dedi ülkedeki en yetkili ağızı. Benim bildiğim gözaltında olması gerekiyor onun. Suç delillerini karartmaması, örtbas etmemesi, kaçmaması için! Dayımı Hendek'teki patlamada kaybettik. DNA testi için örnek verildi; henüz sonuç yok. Yaralı ve ölüm kayıtlarında adi yok, bedeni yok. Ama aileyi arayıp diyor ki muhtar cenazeniz yolda geliyor, patron demiş. Devlet bilmiyor, patron nereden biliyor? Cenaze mi kaçırıyorsunuz?”

Hendek ilçesi Yukarıçalıca mevkisinde yaklaşık 15 dönüm alan üzerine kurulu havai fişek fabrikasında dün saat 11.15’te meydana gelen ve yaklaşık 50 kilometre uzaklıktan, kentin birçok noktasından duyulan patlamalarda 4 kişi hayatını kaybetmiş, 114 kişi yaralanmış, 3 kişinin de kayıp olduğu bildirilmişti. İçişleri Bakanlığı patlama ile ilgili soruşturma başlatmış ve 3 müfettiş görevlendirmişti.(MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER