Wan’da Aryen KOM ve Katalonya Barış Müzik Grubu ortaklığıyla Hacıbekir Kültür Merkezi'nde konser düzenlendi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği konsere Wan Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Neslihan Şedal, Artemêt (Edremit) Belediye Eşbaşkanı Cemil Komi, Bêgirî (Muradiye) Belediye Eşbaşkanı Hediye Sayıner de katıldı. 

'ŞARKILARIMIZ DİRENİŞTEN BAHSEDİYOR’

Katalonya Müzik Grubu Koordinatörü Paula Ten, “Katalonya adına herkesi selamlıyoruz. Katalonya özgürlük grubu ile 3 yıldır Aryen KOM ile ortak bir çalışma yürütüyoruz. Bugün 2 grup burada bu konseri gerçekleştiriyoruz. Şarkılarımız sizin şarkılarınız gibi acı, direniş ve barıştan bahsediyor. Sizlerin katılımından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Çok teşekkür ediyoruz ki Kürt halkıyla iletişime geçmişiz ve bu çalışmayı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu. 

Adından her iki grup şarkılarıyla sahnede yerini alırken, kitle coşkuyla eğlendi. Öte yandan Katalonya Barış Müzik Grubu Kürt mücadelesini anlatan bir şarkı da seslendirdi.

‘ÇOK DİLLİ KÜLTÜR ÇATISI ALTINDA BİR ARAYA GELDİK’

Müzik etkinliğinin sonunda konuşan Wan Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Neslihan Şedal, “Bugün tarihi bir gün. Bugünler tarihin başından beri yazılıyor. Bir yandan çok heyecanlı ve duygusalız. 9 yıl sonra buraya geldik. Çok dilli ve kültür çatısı altında bir araya geldik. Her iki gruba da teşekkür ediyoruz ki bizleri burada bir araya getirdiler. Dillerimizi anlamayabiliriz ama amacımız bir. Bundan kaynaklı mücadelemiz de bir. Katalonya’nın mücadelesi bizim mücadelemiz ile aynı. Acı ve direniş var şarkılarımızda. Bundan kaynaklı her zaman barış için bir araya gelmeyi diliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Kayyımdan geriye 'ağır iş yükü, mobing ve milyonlarca borç' kaldı Kayyımdan geriye 'ağır iş yükü, mobing ve milyonlarca borç' kaldı

Neslihan Şedal ardından Katalonya Barış Müzik Grubu’na plaket takdim etti.

Etkinlik alkışlarla son buldu.