Halkların Eşitlik ve Demokrasi’ne (DEM Parti) kapatılma tehdidinde buluna Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bu kez partinin belediyelerini hedef aldı. Tunç, "Kaynakları terörün finansmanı olarak kullananlara karşı yetkili kurumlar teyakkuzda olacak" sözlerini sarf etti. 

Ahmet Türk: Kayyım kendi memleketinin belediyesine 15 milyon TL aktardı Ahmet Türk: Kayyım kendi memleketinin belediyesine 15 milyon TL aktardı

Dem Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, Tunç’a yanıt verdi. Sanal medya hesabından Tunç’u etiketleyerek paylaşımda bulunan Doğan, şu ifadelere yer verdi: “Size daha önce de tavsiye ettik, Meclis’e araştırma önergesi olarak da sunduk. Tekrar edelim: Kamu kaynaklarını kayyumların nereye aktardıklarını, hangi faaliyetler için kullandıklarını araştıracak mısınız? Kayyum yolsuzluklarına ilişkin herhangi bir soruşturma açılacak mı? Örneğin, Batman kayyumunun belediyeyi neden 3 milyar 53 milyon TL borçlandırdığını kamuoyuyla paylaşacak mısınız? Aba altından sopa göstermeyin! 31 Mart seçimlerinde kayyum rejimi sandığa gömüldü. Rant, yağma, talan dönemi bitti!”