Pes Dedirten Ceza

Yalova Kurtköy’deki bir vatandaşın bugüne kadar köyün dışına çıkartmadığı ATV motosikletine Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanlığı, Mersin Otoyolunda OGS geçiş ihlali yaptığı gerekçesiyle 170 lira para cezası kesti.Yalova'nın...

Pes Dedirten Ceza
Yalova Kurtköy’deki bir vatandaşın bugüne kadar köyün dışına çıkartmadığı ATV motosikletine Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanlığı, Mersin Otoyolunda OGS geçiş ihlali yaptığı gerekçesiyle 170 lira para cezası kesti.

Yalova'nın Kurtköy'ünde butik otel işleten Adem Vatansever'in kapısına gelen ceza bu kadarına da pes dedirtti. 77 DR 260 plakalı ATV motosikletinin köyün dışına çıkmadığını ifade eden Vatansever, "Motosikletim 200 kilometrede. ATV ile bırakın Yalova dışına köyden dışana bile çıkmadım. Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanlığının 27.02.2014 tarih ve 5316311 sıra nolu gönderdiği tutanakta, Mersin otoyolundan 16.06.2013 tarihinde OGS geçiş ihlali yaptığıma dair ceza tutanağı gönderdi. OSG geçiş ücretinin 15 lira olduğunu ve zamanında ödenmediğinden dolayı idari para cezası ile birlikte 170 lira ceza ödemem gerektiği belirtiliyor" dedi.

OGS geçiş sistemlerinde araçların ön plakaları okunmakta olduğunu belirten Vatansever, "ATV motosikletlerin ön tarafında plaka olmadığı halde nasıl benim motosikletimin plakası tespit edilebiliyor. Ayrıca geçiş ücreti otomobil sınıf ücreti olarak yazılmış. ATV motosiklet ile Mersin’e nasıl gidilir. Üstelik ben 60 yaşında biriyim" diye yapılan yanlışlığın biran önce düzeltilmesini istedi.

Tutanağa itiraz eden Adem Vatansever "Bu tutanağın tamamen düzmece olduğuna inanıyorum. Gerekli mercilere itirazlarda bulunacağım hakkımı arayacağım" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER