Van'da Batan tekneyi arama çalışmaları yeniden başladı

VAN - Van Gölü'nde mültecilerin içerisinde olduğu tahmin edilen teknenin batmasıyla ilgili dün gece ara verilen arama çalışmaları tekrar başladı.

Van'da Batan tekneyi arama çalışmaları yeniden başladı

Van'da 27 Haziran günü mültecileri taşıdığı tahmin edilen bir teknenin Van Gölü'nde batması üzerine dün yapılan arama-kurtarma çalışmalarına ara verilmişti. Sabah saatlerinde tekrar başlayan arama çalışmalarından şuana kadar halen bir sonuç çıkmadı. Olaydan sağ kurtulan Medeni Akbaş'ın askerlerle birlikte dün katıldığı arama tarama çalışmaları sonuç vermeyince ara verilmişti. Sabah saatlerinde başlayan arama çalışmaları kapsamında Medeni Akbaş yeniden bölgeye getirilerek yer tespiti için arama tarama çalışmalarına katıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Van Valiliği'nden yapılan açıklamada ise Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi'nden Van Gölü'ne açılan ve bir daha haber alınamadığı iddia edilen tekneyle ilgili arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtilerek, “Yapılan ihbar sonrası Van Gölü'nün tamamında İl Jandarma Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Bitlis İl Jandarma Komutanlığıyla koordineli olarak ekipler tarafından havadan ve gölden arama kurtarma çalışmaları yoğunlaştırıldı. Arama kurtarma çalışmalarına Jandarma Genel Komutanlığından da bir ekip katıldı. Gönderilen ekip su altı görüntüleme cihazıyla (ROW) çalışma yürütüyor” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER