Van Baro Başkanlığı'na yeniden Uçar seçildi

Van Barosu 27'nci Genel Kurulu'nda yapılan seçimlerde başkanlığa yeniden Zülküf Uçar seçildi. Diyarbakır Barosu 47'nci Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde ise başkanlığa Nahit Eren seçildi.

Van Baro Başkanlığı'na yeniden Uçar seçildi

Van Barosu yeni yönetimini belirlemek üzere 27’nci Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Baro binasında dün yapılan Genel Kurulu’n ardından bugün Tahir Elçi Konferans Salonu’nda oy kullanma işlemi yapıldı. Avukat Zülküf Uçar ve Sinan Özaraz arasında geçen Baro başkanlığı seçimine katılımın oldukça yüksek oldu. Sabah 09.00’da başlayan oy kullanma işlemi akşam 17.00’de sona erdi.

Oy kullanma işleminin ardından yapılan sayımlarda Baro Başkanı Zülküf Uçar 318 oy alarak yeniden başkanlığa seçilirken, diğer başkan adayı Sinan Özaraz ise 261 oy aldı. 

Yönetim Kuruluna ise, Barış Oflas, Şeyma Şen, Hamza Çiftçi, Bayram Baykal, Mahmut Kaçan, Turan Ece, Esra Akgün, Kadir Kutevi, Mehmet Karataş, Ersin Biricik seçildi. 

UÇAR: BARONUN SESİNİ HERYERE ULAŞTIRACAĞIZ

Başkan ve Yönetim Kurulu’nun belirlenmesinin ardından konuşan Baro Başkanı Zülküf Uçar, “ Bugünkü sonuç 2,5 yıllık emeğin sonucuydu. Ortaya çıkan her şeyin Van Barosu’nun bugün geldiği noktayı hep birlikte başarmıştık. Bugünden itibaren amacımız Şu; Van Barosu’nu daha güçlü, daha etkili ve her alanda sesini çıkarabilen, sesini her yere ulaştırabilen bir baro haline getireceğiz” dedi. 

Uçar konuşmasını kendisiyle yarışa giren başkan adayı, seçilen yönetim ve diğer kurul üyelerine teşekkürle sonlandırdı.

Fotoğraf: Sağ, Zülküf Uçar 

DİYARBAKIR

Diyarbakır Barosu 47'nci Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde başkanlığa Nahit Eren seçildi.

Park Yıldız Konferans Salonu'nda 10-11 Nisan tarihleri arasında yapılan Diyarbakır Barosu 47'nci Genel Kurulu'nda 3 aday yarıştı. Mevcut başkan Cihan Aydın ve Cengiz Baysal bireysel katılırken, Nahit Eren yönetim kurulu listesiyle yarıştı.

Oy sayımının ardından Nahit Eren 693 oyla Diyarbakır Barosu’nun yeni başkanı olurken, mevcut başkan Cihan Aydın 594, Cengiz Baysal ise 45 oy aldı.

Oy sayımının ardından Aydın yaptığı teşekkür konuşmasında "Diyarbakır Barosunun bayrağı hiçbir zaman yere düşmeyecek. Bütün komisyon ve merkezlerimizle çok çalıştık, çok güzel işler yaptık. Çalışmalarını aynı misyonla sürdürmelerini diliyorum. Nahit Eren'e de herkesin desteklerini sunacağını biliyorum. Bütün organlara seçilen meslektaşlarıma başarılar diliyorum" dedi. 

‘BU BAROYA İHTİYAÇ VAR’

Nahit Eren ise, " Diyarbakır Barosu’nun hiçbir zaman kaybedeni olmaz. Tahir Elçi, Diyarbakır Barosu'nun ebedi başkanıdır. Biz bu sorumlulukla, her başkanımızın oluşturduğu Diyarbakır Barosu değerini birlikte yöneteceğiz. Bu kentin, Kürdistan'ın bu baroya ihtiyacı var. Bu halk bizi yanında gördüğü sürece güçlü duracak. Bugün seçilen her bir meslektaşımı kutluyorum" diye konuştu.

Diyarbakır Barosu'na kayıtlı bin 765 avukat bulunurken, seçimleri STK temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri de izledi.

Fotoğraf: Sağ, Nahit Eren

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2021, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER