CHP ile DEM Parti arasında yerel seçimlerde işbirliği için temas kurmalarına tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DEM Parti'nin İstanbul'dan aday çıkarmasını ise "Sinsi oyun" diye niteledi.

Metropoll'ün son seçim anketi: İstanbul'da AKP düştü, CHP ve DEM Parti yükseldi Metropoll'ün son seçim anketi: İstanbul'da AKP düştü, CHP ve DEM Parti yükseldi

Ankara'da partisinin "Seçmen İletişim Merkezi" açılış töreninde konuşan Bahçeli, yine muhalefete yönelik suçlamalarda bulundu. Bahçeli, "Bugünkü CHP, PKK'nın eline geçmiştir" dedi.

"Atatürk'ün CHP'si nerede bugünkü CHP nerededir?" diye soran Bahçeli, "Terör devletine onay veren CHP'dir. Terör örgütleri ile iltisaklı kişileri belediyeye taşımaya çalışan CHP'dir. Demcilerle pazarlık yapıp belediyeleri peşkeş çekmek isteyen CHP'dir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, "Demlenmiş CHP karışık ve kavgalıdır. CHP ile DEM'in ayrı ayrı aday belirlemesi sinsi bir oyundur. Çünkü CHP demek DEM demektir. Ülkücünün yeri ve adresi bellidir. O da MHP'dir. Hem 'demlenip' hem de milliyetçi olmak imkansızdır" dedi.