Van’da ‘Adalet Nöbeti’: Tutsaklar derhal serbest bırakılsın

Van Baro binasında tutsak yakınlarının sürdürdüğü “Adalet Nöbeti” ziyaretinde konuşan HDP Özalp İlçe Eş başkanı Sakine Kutpınar, “ Tutsaklar derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz. Ailelerimizin talepleri talebimizdir” dedi.

Van’da ‘Adalet Nöbeti’: Tutsaklar derhal serbest bırakılsın

Cezaevlerindeki hasta ve infaz sürelerinin bitmesine rağmen tahliye edilmeyen tutsaklar için tutsak yakınlarının Van Baro binasında gerçekleştirdikleri “Adalet Nöbeti” 33’üncü gününde devam ediyor. Bugünde Halkların Demokratik Partisi (HDP) Özalp İlçe Örgütünün ve birçok Sivil Toplum Örgütü (STÖ) tutsak yakınlarını ziyaret etti. Ziyarette konuşan HDP Özalp İlçe Eş başkanı Sakine Kutpınar, ülkenin çetin bir süreçten geçtiğini vurgulayarak, hasta tutsakların tüm iktidarlar için “siyasi rehine” olarak tutulduğuna dikkat çekti.

‘Ailelerin talepleri talebimizdir’

Yıllardır cezaevlerinde ihlallerin artarak devam ettiğini kaydeden Sakine, “ Bunun için onlarca arkadaşımız yaşamını yitirdi. Hiçbir arkadaşımızın tırnağına dahi zarar verilmesini istemiyoruz. Tüm siyasi tutsaklar şuan demokrasi ve hukuktan söz ettiği için temel insan haklarından yana tavır sergiledikleri için cezaevinde tutuluyor. Tutsaklar derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz. Ailelerimiz talepleri talebimizdir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER