Van'da Kış aylarında hastalıklara karşı yurttaşların tercihi bitkiler

Kış mevsimin gelmesiyle birlikte başlayan öksürük, grip, vücut direncinin düşmesi gibi salgın hastalıklara karşı bitki çaylarını tercih edenlerin uğrak adresi aktarcılar oluyor.

Van'da Kış aylarında hastalıklara karşı yurttaşların tercihi bitkiler

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte soğuk algınlığı hastalıklarının önünü almak adına ne tür önlemlerin gerektiği ise her zaman merak konusu. Mevsim normallerin üstünde görülmesi, değişen mevsimlerle birlikte insanlarda soğuk algınlığı, grip, vücut direncinin düşmesi ve bağışıklık sisteminin çökmesiyle beraber eski dönemlerde kullanılan ve günümüzde alternatif tıpla devam eden bitkilerle bu salgınlar önlenmeye çalışılıyor.  Her dönemde bitki çaylarına yönelim daha fazla artarken,  insanların uğrak adresi aktarcılar oluyor.

Aktarcılardan en fazla alınan bitki çayları, Kuşburnu, Zencefil, Ihlamur, Ada çayı ve Karanfil . Bu çayların düzenli bir şekilde içildiği zaman hem vücut direncinin arttığı hem de soğuk algınlığına iyi geldiği belirtiliyor. Boğaz ağrısı ve öksürüğün azalması için zencefil daha fazla talep görürken, mide ağrısı ya da mide bulantısının hafifletilmesi içinde Zencefil çayı tercihler arasında. Öksürük ve grip gibi hastalıklara karşı düzenli olarak papatya bitkisinden oluşan çaylardan herhangi biri tercih ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2021, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER