Van'da Adalet Nöbeti 44'üncü gününde

Ailelerin hasta ve infazı yakılan tutsaklar için sürdürdüğü Adalet Nöbeti’nin 44'üncü gününde hukuksuzluklara karşı birlik çağrısı yapıldı.

Van'da Adalet Nöbeti 44'üncü gününde

Van’da tutsak yakınlarının, infazı yakılan ve hasta tutsakların serbest bırakılması talebiyle Van Barosu’nda başlattığı “Adalet Nöbeti” 44'üncü gününde devam ediyor. Eyleme, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Edremit İlçe Örgütü tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarette konuşan HDP Edremit İlçe Eşbaşkanı Tahir Şen, eylemin sahiplenmesi gerektiğini belirtti.

'Kürtler her alanda hukuksuzluğa uğruyor'

Cezaevlerinde tutsaklara yaşatılan hak ihlallerine tepki gösteren Tahir, adaletsizliğin son bulması için birlik çağrısı yaptı. Tahir, “Birkaç gün önce cezaevinde hasta tutuklu Ramazan Turan yaşamını yitirdi. Ramazan'ın cenazesinde tabut ve cenaze aracı verilmedi. Bu büyük bir hukuksuzluktur. Bu nedenle Adalet Nöbeti’ni anlamlı buluyoruz. AKP MHP faşist iktidar bloğu adalet tanımıyor. Bu adaletsizliklerin ortadan kaldırılması için Kürtlerin birlik olması gerekir. Bu adaletsizlik ancak birlik olursak düzelir. Faşist zihniyetlere karşı herkesin ses çıkarması gerekiyor. Çünkü Kürtler her alanda hukuksuzluğa uğruyor” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2022, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER