Feyyaz Tokar Eğitim Parkı’nda Yaz Etkinlikleri Başlıyor

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Van Feyyaz Tokar Eğitim Parkı’nda yaz etkinliklerinin 16 Haziran’da başlayacağı bildirildi.Van Feyyaz Tokar Eğitim Parkı’ndan yapılan açıklamada, tüm çocukların TEGV’de buluşacağı belirtilerek,...

Feyyaz Tokar Eğitim Parkı’nda Yaz Etkinlikleri Başlıyor
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Van Feyyaz Tokar Eğitim Parkı’nda yaz etkinliklerinin 16 Haziran’da başlayacağı bildirildi.

Van Feyyaz Tokar Eğitim Parkı’ndan yapılan açıklamada, tüm çocukların TEGV’de buluşacağı belirtilerek, “Çocuklar hem gezecek hem oynayacak hem de okuyacak. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Feyyaz Tokar Eğitim Parkı, yaz aylarında sürdürdüğü ve çocukların tatilde hem eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayan, hem de eğitimlerine katkıda bulunan ‘Yaz Etkinlikleri’nin birinci dönemi 16 Haziran tarihinde başlıyor” denildi.

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın her yıl gerçekleştirdiği yaz etkinliklerinde, çocukların yaz dönemini çeşitli aktiviteler yaparak geçirebilecekleri ve kendilerini pek çok açıdan besleyebilecekleri olanaklar sunduğu kaydedildi. Açıklamada, “3’er haftalık iki dönem halinde gerçekleşen TEGV Yaz Etkinlikleri’nin birinci dönemi 16 Haziran - 4 Temmuz tarihleri arasında, ikinci dönemi ise 7 Temmuz - 25 Temmuz tarihleri arasında TEGV’in Türkiye geneline yayılmış 10 eğitim parkı, 44 öğrenim birimi, 24 ateşböceği gezici öğrenim birimi ve 3 il temsilciliğinde ilköğretim çağındaki tüm çocuklara açık olacak. TEGV Yaz Etkinlikleri kapsamında, ilköğretim çağındaki çocuklar için gönüllü ağabey ve ablaların eşliğinde ‘Yaz Kulübü’ eğitim programı, kulüp etkinlikleri, spor faaliyetleri ve geziler uygulanıyor. TEGV Yaz Etkinlikleri'nde çocukların zamanı etkin kullanma, grup çalışması, eleştirel ve yaratıcı düşünme gibi yaşam becerilerinin gelişmesine katkı sağlanırken, aynı zamanda çeşitli temalar aracılığıyla farklı kültürleri tanımaları, çevre bilinci kazanmaları, haklarını öğrenmeleri ve okuma alışkanlıklarını geliştirmeleri hedefleniyor. Yaz Kulübü eğitim programının yanı sıra, içerikleri gönüllüler tarafından hazırlanan müzikten sinemaya, edebiyattan spora birbirinden farklı ve eğlenceli kulüp etkinlikleri de çocukların tercihine sunuluyor. Çocuklar ayrıca gönüllülerle birlikte kültür ve çevre gezilerine katılıp, bahçe oyunları oynayıp, sportif aktivitelerde bulunarak tatil günlerini eğlenceli ve verimli bir şekilde değerlendirebilecekler. Bu yaz tatilini dolu dolu geçirmek ve yeni arkadaşlarla tanışmak isteyen tüm çocuklar 16 Haziran - 25 Temmuz arası TEGV Feyyaz Tokar Eğitim Parkı’na davetlidir” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER