İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bakanların seçim çalışmalarına ve AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul mitingine gönderme yaptı.  İmamoğlu, "Bunlar isterse Ankara'dan 17 değil 27 bakanla gelsin. Herkesin cumhurbaşkanı olması gereken Cumhurbaşkanı var. Hoş geldi sefa geldi. Güzel bir misafirperverlik yapacağız. 31 Mart'ta oy farkı büyüyecek" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu açıklamasında AKP'nin İstanbul adayı Murat Kurum'a gönderme yaparak, "İnsana saygı, şehre özen, doğaya özen, toprağa özen... Bunların anlayışı ne biliyorsunuz? Ankara'daki sus derse hepsi susar. Ankara'daki konuş derse hepsi konuşur, yürü derse yürür, 8 adım at derse 8 adım atar, 9'u atmaz" ifadelerini kullandı.

DEM Parti'den Kobanê Davası'na çağrı: Özgürlüklerden yana tutum alın DEM Parti'den Kobanê Davası'na çağrı: Özgürlüklerden yana tutum alın

"OY FARKI BÜYÜYECEK"

Bakanların seçim çalışmalarına ve AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul mitingine değinen İmamoğlu, şunları söyledi: "Bunlar isterse Ankara'dan 17 değil 27 bakanla gelsin. Bir de yetmedi aday var. Yetmedi üstüne seçilmiş herkesin cumhurbaşkanı olması gereken Cumhurbaşkanı var. Hoş geldi sefa geldi. Ne yapacağız? Güzel bir misafirperverlik yapacağız. Ne zaman? 31 Mart'ta. Nasıl? Oy farkı büyüyecek, oy farkı büyüyecek."

"HALKIN İTTİFAKI KAZANACAK"

Alandakilere "23 Haziran misafirperverliğinizi hatırlıyor musunuz?" diye seslenen İmamoğlu, "Yetmez onlara bu sefer. Daha fazlasını istiyorlar. Millet kazanacak millet. İstanbul'da halkın ittifakı kazanacak" diye konuştu.

SEÇİM ÇALIŞMASI YAPAN BAKANLARA TEPKİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şile'nin ardından Tuzla'da da halk buluşmasına katıldı.

Burada yaptığı açıklamada İmamoğlu, bakanların seçim çalışması yapmasına ilişkin "Dersine çalışmayan acemi rakibimizi o kadar zayıf görmüşler ki hep beraber toplanalım gidelim, yardımcı olalım demişler. Hoş gelmişler sefa gelmişler" dedi.

"Dükkan dükkan geziyorlar" diyen İmamoğlu, "Tek başına gelmediler. Bakanlarla beraber daha 10 ay önce milletimiz oy verdi, seçildi. Sayın Cumhurbaşkanı da İstanbul'a geldi. Hoş geldi sefa geldi. Biz misafirperveriz. İnsan ağırlamayı biliriz. 23 Haziran'da hep beraber İstanbul'da kendisini ağırladık mı 2019? Hem de 806 bin kez. Bu sene daha fazlasıyla ağırlarız, daha fazla mutlu ederiz" ifadelerini kullandı.

"İstanbul'da dükkan dükkan gezen, pazar pazar gezen, salon salon gezip oy isteyen bakanlara bir çift lafım var" diiyen İmamoğlu, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'a, "Devletin işini bırakıp buraya niye geldiniz? Memleketin etrafında her türlü sorun var. İsrail'de büyük bir insan kıyımı var. Rusya'da terör saldırısı var. Sayın Bakan burada" dedi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya da gönderme yapan İmamoğlu, "Seçimin güvenliğinden sorumlusun, dükkan dükkan geziyorsun. Bu vicdana sığar mı?" diye konuştu.