MEB: Tüm eğitim faaliyetleri 31 Aralık 2020'ye kadar uzaktan olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eğitim ve öğretimin yıl sonuna kadar uzaktan sürdürüleceğini açıklamasının ardından MEB, tüm eğitim faaliyetlerinin 31 Aralık'a kadar uzaktan olacağını duyurdu.

MEB: Tüm eğitim faaliyetleri 31 Aralık 2020'ye kadar uzaktan olacak

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kovid-19 pandemisine ilişkin yeni tedbirleri açıkladı. Erdoğan, "Ara tatilde olan okullardaki eğitim ve öğretim yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek" dedi. Erdoğan'ın açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), resmi, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerinin, 31 Aralık 2020'ye kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edeceğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ara tatilde olan okullardaki eğitim öğretim faaliyetlerinin yıl sonuna kadar online olarak sürdürüleceğini açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığından konuya ilişkin bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirmede, "Resmi, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetleri, 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edecektir.  Uzaktan eğitim sürecine ilişkin detaylı bilgilendirme ayrıca yapılacaktır." ifadelerine yer verildi.

Kovid-19 nedeniyle mart ayından beri kapalıydı ve eğitim uzaktan sürdürülüyordu. Yüz yüze eğitimin ilk denemesi 21 Eylül'de ilkokul birinci ve okul öncesi sınıflar için başlamıştı. Yüz yüze eğitim 2 Kasım 2020 Pazartesi günü 5. ve 9. sınıfların da açılmasıyla kademeli olarak genişletildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER