Bakan Selçuk: Okulları 21 Eylül'de açma çabasındayız

EĞİTİM- Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulları 21 Eylül'de açma çabasında olduklarını ifade etti.

Bakan Selçuk: Okulları 21 Eylül'de açma çabasındayız
banner537

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okulum temiz belgesi" törenine katılarak okulların açılış sürecine ilişkin açıklamada bulundu. Okulları 21 Eylül'de açma çabasında olduklarını söyleyen Selçuk, "21 Eylül'de ders zili çaldığı zaman bir okulun hangi mekanında ne yapacağız, nasıl yapacağız, hangi davranışlar ortaya koyulacak, servis araçları için hangi kurallar geçerli bunlar için ayrı simülasyonlar yaptık. Bütün okullarımızda okulun temiz belgesinin alınabilmesi için altyapı hazırlamaktı" dedi. 

2 BİN DENETMEN GÖREV ALACAK

Okullarda 2 bin denetmenin görev alacağını kaydeden Selçuk, "Okulların temiz olmasını, hijyen denetiminin sağlıklı yapılmasını teşvik etmeye çalışıyoruz. Çok aşamalı bir çalışmayı sürdürürken farklı değerlendirmelerde yapılıyor. Diyelim ki okul bu belgeyi aldı. Bitmiyor. Sürdürülebilirlik çok önemli. Okulun sürekli olarak temiz kalması hususunda çalışmalar yapılıyor. Bunu takip etmek için de bir yazılım hazırladık. Tüm okulların hangi durumda olduğunu takip etmek söz konusu. Dezenfektan ve maske temini de söz konusu" ifadesini kullandı. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile her gün görüştüklerini belirten Selçuk, "Şu kademelerde risk yoktur' denildiği aşamada okulları açarız" düşüncesini dile getirdi. 

Selçuk, mekansal ve müfredat olarak seyreltme uygulanacağını duyurdu. (MA)

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER