Van'da tutuklu HDP PM üyesi Keser’in duruşması ertelendi

Tutuklu HDP PM üyesi Fırat Keser’in yargılandığı davanın 22’nci duruşması görüldü. Mahkeme, Keser’in tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Van'da tutuklu HDP PM üyesi Keser’in duruşması ertelendi

Hakkında 2011 yılında açılan bir soruşturma kapsamında tutuklanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Parti Meclisi (PM) üyesi Fırat Keser’in yargılandığı davanın 22’nci duruşması Aydın 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Keser tutuklu bulunduğu Van F Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS ile bağlandı.

Duruşmada söz alan Keser, hakkında beyanları ret ederek tahliyesini talep etti.Savunma yapan Keser’in avukatı Sedat Kula ise, müvekkili hakkında suç unsuru ve somut hiçbir delili olmadığını ve bu yargılamadan beraat alacağını söyledi.

Duruşmaya ara veren mahkeme heyeti eksik hususların giderilmesi talebiyle bir sonraki duruşmayı 10 Eylül’e erteledi.

NE OLMUŞTU?

HDP PM üyesi Fırat Keser, hakkında 2011 yılında açılan soruşturma kapsamında “tanık” olarak dinlenen M.Ç.’nin, 11 yıl sonra ifadesini değiştirmesi sonucu 28 Mayıs’ta tutuklandı. Tutuklama kararı veren Aydın 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi gerekçeli kararında, Keser’in yaşadığı ilin sınıra yakın olmasını “kaçma şüphesi” olarak değerlendirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER