Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) “kısa video paylaşma mecrası” diye bilinen TikTok’ta müstehcen görüntüler eşliğinde bağış toplanmasını mercek altına aldı.

Bazı kişiler de 1’inci Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’e benzediğini belirterek, TikTok’ta yüz binlerce liralık bağış toplamıştı.

Yapay zeka da insan gibi: Para için yalan söyledi, hile yaptı ve kan döktü Yapay zeka da insan gibi: Para için yalan söyledi, hile yaptı ve kan döktü

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, TikTok’un Türkiye temsilcisinin komisyona izahat vermek üzere Ankara’ya davet edildiğini söyledi.

YAYMAN: MECLİS’TE BİR HAZIRLIK VAR

“Buradan tüm milletimize bir çağrıda bulunmak istiyorum.” diyen Yayman, “7 Aralık 2023 tarihinde TikTok’un Türkiye ve Avrasya Tik temsilcisi Emir Gelen beyi davet ettik. Gelecek ve bu konularla ilgili açıklama yapacak.” ifadelerini kullandı.

Yayman, “Biz Dijital Mecralar Komisyonu olarak başta bant daraltma, yayın yasağının getirilmesi, reklam yasağının getirilmesi ve gerekirse lisans iptali olmak üzere tüm dijital mecralarla ilgili çok ciddi bir çalışma yürütüyoruz.” dedi.

Yayman’ın bu sözleri sosyal medyada “TikTok’un yasaklanabileceğine dair hazırlık” diye yorumlandı.