Gelecek Partili Özdağ: Muhalif görünüp iktidara hizmet eden ciddi bir kesim var

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, CHP'den üç milletvekilinin istifasının ardından Saadet Partisi ile İyi Parti'deki bazı gelişmeleri de örnek vererek "Muhalif gibi görünüp aslında iktidara hizmet eden ciddi bir kesim var" dedi.

Gelecek Partili Özdağ: Muhalif görünüp iktidara hizmet eden ciddi bir kesim var

Ankara'da evinin önünde sopalı silahlı saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ İYİ Parti'de bir il başkanı ile ilgili spekülasyon, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Saadet Partisi yöneticisi Oğuzhan Asiltürk'ü ziyareti ve son olarak CHP'de üç milletvekilinin istifasının iktidarın lehine hamleler olduğu yorumunu yaptı.

Twitter hesabından açıklama yapan Özdağ şunları yazdı: "Muhalefetin içinden ne kadar ayrık, ne kadar farklı ses çıkarsa -devleti yönetip yönetemeyeceklerine dair- kuşkuların artacağını biliyor, vatandaşa, bu muhalefet partileri kendi içinde bile bütün değil, ülkeyi nasıl yönetecekler dedirtmek istiyorlar. İYİ Parti'de bir il başkanı ile ilgili spekülasyon, SP'de Asiltürk'e yapılan ziyaret ve CHP'de 3 milletvekilinin istifası hep aynı adresin kar hanesine yönelik hamleler. Muhatapları-Asiltürk hariç- bunu amaçlamamış olsalar bile, bunun kime ve neye hizmet edeceğini bilecek kadar siyasi tecrübeye sahip insanlar. Lakin toplum bu tip manipülasyonlara o kadar alıştı, o kadar tecrübe kazandı ki artık yoğurdu üfleyerek yiyor. Konuşana değil, kimin nemalandığına bakıyor. Lafı sahibi ile değil, amacı ve kime ne kazandırdığı ile tartıyor. Medyada da bu amaçla istihdam edilmiş bir sürü isim var, muhalefet eder gibi yapıp, iktidarın değirmenine su taşıyorlar. Vatandaşın yandaş yazarlara inanmadığını görüp, inandırıcılık sorununu muhalif görünerek izale etmeye çalışıyorlar."

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2021, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER