'FETÖ mensupları devlete sızmadı. İktidar bunları tek tek bulup devlete yerleştirdi'

POLİTİKA-İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, 'FETÖ mensupları devlete sızmadı. İktidar bunları tek tek bulup devlete yerleştirdi' diye konuştu.

'FETÖ mensupları devlete sızmadı. İktidar bunları tek tek bulup devlete yerleştirdi'
banner537

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ün görev süresi dolduktan sonra da Yüksek Askeri Şura üyesi olarak kaldığını belirterek "Bunu niye TSK'nin bünyesinde tuttunuz?" sorusunu yöneltti.

Lütfü Türkkan, "FETÖ mensupları devlete sızmadı. İktidar bunları tek tek bulup devlete yerleştirdi" dedi.

Türkkan, "pandemi nedeniyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Genel Kurul Salonu'na girmesinin uygun olmadığı düşünülerek" özel oturumun iptal edildiğini söyledi.

Bunu saygı ile karşıladıklarını ifade eden Türkkan şunları söyledi: "Genel Kurul Salonu insanların sosyal mesafesinin hiçe sayıldığı bir ortam. Sayın Cumhurbaşkanının sağlığı açısından böyle bir ortamda bulunmasını yanlış buluyoruz. Doğru bir karar alınmıştır ama yanlış olan bir şey var; o da Sayın Cumhurbaşkanı, sağlığı açısından sıkıntı olabileceğini düşündüğü Genel Kurul'a girmek yerine bahçeyi tercih ederken, aynı Cumhurbaşkanı kendi grubuna 'Sabahlara kadar çalışacaksınız, sosyal mesafe kurallarını hiçe sayacaksınız, barolarla ilgili kanunu çıkarmak için sabaha kadar kavga edeceksininiz ve bir şekilde Meclisi çalıştıracaksınız.' diyor. 

Türkkan ayrıca 15 Temmuz'da ölen ve yaralananların aileleri için para toplandığını belirterek, "Bu paraları fonlarda bekletmekle neyi amaçladığınızı bilmiyoruz. Yarın bu paraların üstüne yatarsanız, öbür dünyada da şehitler sizi rahat bırakmaz. Bu dünyada biz paralarının hesabını soracağız." diye konuştu. (ANKA) 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2020, 21:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER