Bahçeli: Ankara'nın güvenliği Trablus'tan başlar

ANKARA- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin dış politikasına değinerek, "Ankara'nın güvenliği Şam'dan, Bağdat'tan, Trablus'tan, Kahire'den başlayacak hepsini birden jeopolitik kuşak içine alacaktır" dedi.

Bahçeli: Ankara'nın güvenliği Trablus'tan başlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin istişare toplantılarının kapanış oturumunda konuştu.

Bölgede ortak aklın kaybolduğunu dile getiren Bahçeli, “Savaş iklimi varlığını hissettirmeye başlamıştır. Sınırlarımıza paralel şekilde kurulmak istenen terör koridoru küresel Türk düşmanlığının sahne alması. Gönül köprüsü kurduğumuz komşu halklarının huzursuzluğu Türk milletine şu veya bu şekilde etkileyecektir. Ankara'nın güvenliği Şam'dan, Bağdat'tan, Trablus'tan, Kahire'den başlayacak hepsini birden jeopolitik kuşak içine alacaktır. Irak’tan kendimizi soyutlamamız, Libya’ya sırtımızı çevirmek mantıklı ve makul bir tercih sayılamayacaktır” dedi.

DIŞ POLİTİKAYI ELEŞTİRENLERİ HEDEF ALDI

Bahçeli, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Çevreden merkeze ulaşmak hedefiyle on yıllardan ağlarını ören melanetin hedefinde Türkiye ve Türk millet vardır. Maksat Türkiye’yi yuvasından koparmaktır. İran’ın, Suriye’nin, Irak’ın, Libya’nın siyasi ve toprak bütünlüğüne sahip çıkmak Türk dış politikasının ana stratejisi olmalıdır. Bekaya dudak bükenlerin bizi anlamasını beklemiyoruz. Gafillere sadece acıyoruz.  'Ne işimiz var Suriye'de, Libya'da?' diyenler görevli ve taşeron değillerse kesinlikle tarih ve coğrafya cahilleridir. Türkiye’nin olmadığı ya da tecrit edildiği Ortadoğu ya da Akdeniz’de kuşun, kurdun, karıncanın bile hayat hakkı olmayacaktır. Aynı şey Kafkasya ve Balkanlar için de geçerlidir. Türkiye ön almalıdır, öncü olmalıdır."

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER