AKP kendi oy oranını açıkladı: Büyük düşüş yaşanıyor

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen farklı anket şirketlerinden gelen sonuçlara göre AKP'nin oy oranının yüzde 34-36 aralığına düştüğünü söyledi.

AKP kendi oy oranını açıkladı: Büyük düşüş yaşanıyor

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, partisine ilişkin kendi yaptırdıkları anket çalışmalarının sonuçlarını açıkladı. AKP’nin oy oranında düşüş meydana geldiğini söyleyen Mustafa Şen, “Önce 37 küsura düştü, şu an da 34-36 aralığında bir yerde seyrediyor” ifadelerini kullandı.

İktidar yanlısı A Haber’de konuk olduğu programda yaptırdıkları anket çalışmalarının sonuçlarına dair dair konuşan Mustafa Şen, şunları söyledi:

'BENDE YALAN DA YOK HİLAF DA'

"Bir Teyo Pehlivan vardı ya. O derdi; 'bende yalan da yok hilaf da.' Ben AK Parti'nin oy oranı neyse onu söylerim. Düştüyse düştü derim. Çıktıysa çıktı derim. Benim böyle bir huyum var. Şimdi bu dolar operasyonuna, Türkiye bir karşı operasyon yaptı ve dolar düştü. AK Parti o sıralar yüzde 40'ın altındaydı. Yüzde 36, 37, 38 civarındaydı. Tek araştırma yapmıyorum. Her ay yapıyorum, karşılaştırıyorum. Doların 18 lira olduğu dönem 40'ın altındaydı, paketten sonra 40'ın üstüne çıktı. Bir süre orada devam etti. Sonra bu fiyatlarla, faturalarla, şunlarla, bunlarla tekrar geriye düştü. Önce 37 küsura düştü, şu an da 34-36 aralığında bir yerde seyrediyor. Tek sayı demiyor olmamın sebebi bu. 3-4 araştırmaya bakıyorsunuz hepsi farklı diyor. O aralıkları söylüyorum."

20 yıldır iktidarda olan AKP’nin, uzun zaman sonra 40 bandının altına düştüğünün parti genel başkan yardımcısı tarafından söylenmesi dikkat çekti. AKP’nin aldığı en yüksek oy oranı, yüzde 49 olarak kayıtlara geçmişti.

'YENİ EKONOMİ PAKETİNİN ARDINDAN OYLARIMIZ YÜKSELECEK'

Yurttaşların sevindireceğini iddia ettiği yeni paketin ardından AKP’nin oy oranının da yükseleceğini belirten Mustafa Şen, "Çalışmalar devam ediyor. Pazartesi günü Kabine toplanacak ve orada açıklanacak. Yarın Bakan'ımız ekonomik paketini açıklayacak. Bir kısım vatandaşın derdine derman olacak önlem paketi açıklanacak. Bu düzenleme sonrası AK Parti tekrar yükselme trendine girecektir. Hâlâ AK Parti birinci parti. İkinci partiyle arasındaki fark her zaman yüzde 10-15 arasında. Muhalefet kendini sorgulamalı" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2022, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER