Cezaevindeki kızına ve kızının koğuş arkadaşına para yatırdığı için 4 yıl 2 ay hapis cezası verilen ve evinden sedyeyle çıkarılıp tutuklanan 75 yaşındaki Hatice Yıldız’ın bugün cezaevinde fenalaştığı öğrenildi.

Yıldız’ı ziyarete giden avukatı Xebat Demircan, Yıldız’ın Cuma gününden beri tek kişilik bir odada kaldığını belirtti. Yıldız’ın avukat görüşüne gardiyan eşliğinde getirildiğini aktaran Demircan, “Müvekkilim iyi değildi. Tek başına yürüyemiyor. İnfaz koruma memurları eşliğinde getirildi ve götürüldü. Görüş sırasında ise fenalaştı, baygınlık geçirdi. Orada sağlık ekipleri müdahale etti” dedi.

YEMEK YİYEMİYOR

Yıldız’ın koğuşa bugün çıkarılacağını belirten Demircan, “Müvekkilim sağlık sorunlarından dolayı iki gündür doğru dürüst yemek yiyememiş. Durumu iyi değildi” diye ekledi.

Yaptığı görüşmede Yıldız’ın kendisine hasta ve yaşlı olmasından kaynaklı cezaevinde kalamayacağını, aktardığını dile getiren Demircan, müvekkilinin bir an önce cezaevinden çıkmak istediğini vurguladı.

OĞLUNUN GÖRMESİNE İZİN VERİLMEDİ

Birçok meslek örgütü Emine Şenyaşar’ı ziyaret etti Birçok meslek örgütü Emine Şenyaşar’ı ziyaret etti

Oğlunun da görüşmesi için savcılıktan özel izin istediklerini belirten Demircan, “Müvekkilimin sağlık sorunlarından dolayı oğlunun kendisini görmesini talep ettik. Bu konuda ısrar ettik. Ancak talebimiz görüş günü yakın olduğu gerekçesiyle reddedildi” dedi.

Demircan, Yıldız için hem denetimli serbestlik hem de infaz erteleme talepleriyle iki ayrı başvuru yaptıklarını belirtti.