Yüksekdağ'dan Adalet Nöbeti'ne destek çağrısı

Adalet Nöbeti'ni sürdüren tutuklu ailelerine destek mesajı gönderen HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, herkese insanlık değerleri etrafında kenetlenme çağrısında bulundu.

Yüksekdağ'dan Adalet Nöbeti'ne destek çağrısı

Tutuklu ailelerinin, cezaevlerindeki hasta ve infazları yakılan tutukluların serbest bırakılması için Diyarbakır Barosu hizmet binasında başlattıkları Adalet Nöbeti 21'inci gününde devam ediyor. Sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler başta olmak üzere ziyaretlerin sürdüğü Adalet Nöbeti'ne, Kandıra Cezaevi'nde tutulan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ da dayanışma mesajı gönderdi. 

Yüksekdağ'ın gönderdiği dayanışma mektubu şu şekilde: 

“Annelere; 

Değerli annelerimiz, sizleri en içten sevgi ve özlemle selamlıyorum. Dışarıda sesimiz, soluğumuz oluyorsunuz. Emeğiniz ve eyleminiz her daim güç bulsun. Bizler ise içerde sizin güzel yüreğiniz, emeğiniz, vicdanınız ve halklarımız için direniyoruz. Biz içeriden, siz dışardan ses verip direndikçe, bütün zindan duvarları yıkılacaktır. Buna yürekten inanıyoruz. Hasta tutukluların serbest bırakılması için demokratik mücadeleyi yükseltelim, büyük insanlık değerleri etrafında kenetlenelim."

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2021, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER