Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti 311’inci gününde

Sağlık sorunlarına rağmen adalet mücadelesini kesintisiz sürdüren Emine Şenyaşar, 3 yıl 7 aydır tek kişilik hücrede tutulan oğlu Fadıl Şenyaşar’ın serbest bırakılmasını istedi.

Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti 311’inci gününde

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti 311'inci gününde devam ediyor. Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, Suruç ilçesinde bulunan evlerinden 42 kilometre yol alarak adliye önünde, “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak tanımlanan alanda nöbeti başlattı. 

Sağlık sorunları nedeniyle 2 gündür Urfa Adliyesi önünde devam eden nöbete katılamayan Emine Şenyaşar, nöbetlerinin “Zulüm altında” devam ettiğini belirtti. Elazığ Cezaevi'nde 3 yıl 7 aydır tek kişilik hücrede tutulan oğlu Fadıl Şenyaşar serbest bırakılana kadar nöbeti devam ettireceğini belirten Şenyaşar, “Bir yıla yakındır burada oturuyoruz. İlk oturduğumuzda mevsim ilkbahardı, yaz oldu, şimdi kış. Oğlum yaklaşık 4 yıldır suçsuz yere cezaevinde tutuluyor. Bunu savcı ve hakimler de biliyor. Oğlumun bırakılmasını istiyorum. 10 yıl da sürse bu Adalet Nöbeti, buradan kalkmayacağım. Oğlum eve gelmeden, ben evde oturmayacağım. Hastayım, ölmeden oğlumu dışarıda görmek istiyorum. Ailemden 3 kişi öldürdüler, oğlumu da tutukladılar. Bu nasıl adalet, artık yeter. Savcı ve hakimlerde vicdan yok mu?” diye sordu.

‘AKLIM NÖBETTE’

Adalet Nöbeti'ne sağlık sorunları nedeniyle katılamadığı günlerde sürekli adliye binası önünde olan oğlu Ferit Şenyaşar’ı düşündüğünü belirten anne Şenyaşar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben evde nöbete devam ettiğim zamanlarda hep aklım Ferit’te oluyor. Hep telefon ile arıyorum. Tek başına buradaydı. Ben yataktan çıkamadığım için iki gün gelemedim. Bugün de hastaydım, ancak buraya geldim. Oğlum bırakılsın, ben de gidip evde oturayım. Çocuklarımı öldürenler neden serbest?” 

‘ÖLÜM SESSİZLİĞİ YAŞANIYOR’

Şenyaşar ailesi, sanal medya hesabı üzerinden bugün de şu mesajı paylaştı: “Adalet mücadelemiz Meclis kürsüsünde gündeme geldiğinde niye Meclis’te bir ölüm sessizliği yaşanıyor. Niye AKP'den bir milletvekili kalkıp itiraz etmiyor.” 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2022, 00:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER