Milli Eğitim Müdürü bağış makbuzu istedi: Bağış yapmayan fişleniyor mu?

ADIYAMAN – Adıyaman Milli Eğitim Müdürü, ‘Biz bize yeteriz’ kampanyasına katılım için okullara mesaj göndererek dekont istedi. Adıyaman Eğitim Sen Eşbaşkanı Abdullah Demir ise, "Bağış yapmayan fişleniyor mu?" sözleriyle tepki gösterdi.

Milli Eğitim Müdürü bağış makbuzu istedi: Bağış yapmayan fişleniyor mu?

Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, koronavirüs  (Kovid-19) salgını nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘Biz bize yeteriz’ bağış kampanyasına ilişkin ildeki tüm okullara mesaj göndererek, kampanyaya katkı sağlanmalarını istedi. Alagöz ayrıca yapılan bağışların makbuzunu da istedi.  

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Adıyaman Eğitim Sen Eşbaşkanı Abdullah Demir, bağış dekontlarının idareye teslim edilmesi ibaresinin akıllarda soru işareti bıraktığını belirterek, "Bağış yapmayan fişleniyor mu?" diye sordu.

‘BAĞIŞ YAPMAYAN FİŞLENİYOR MU?’

Eğitim Sen Şube Eşbaşkanı Abdullah Demir imzalı açıklamada, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz imzasının yer aldığı yazının okullara gönderildiği, okul idaresi tarafından da bu yazının Whatsapp uygulaması üzerinden tüm öğretmenlere gönderildiği belirtildi. Açıklamanın devamında, “İlk bakışta böyle bir yazının gönderilmesi, kampanyanın daha çok kişiye duyurulmasını sağlamak olarak algılanabilir. Ama içeriğine bakıldığında özellikle yapılan bağış dekontlarının idareye teslim edilmesi ibaresi gerek eğitim emekçilerin de gerek bizlerde aklımıza soru işaretleri getiriyor. İster istemez "Bağış yapmayan fişleniyor mu?" sorusunu Eğitim Sen olarak sorma gereği duyuyoruz ve soruyoruz” denildi.

‘MOBİNGİ REDDEDİYORUZ’

Açıklamada, gönüllülük temelli olması gereken bir kampanya üzerinden öğretmenlere, eğitim ve bilim emekçilerine mesajlar yoluyla yapılan baskıyı ve mobbingi reddettikleri belirtilerek, “Kamu erkinin görevi baskı yoluyla para toplamak değildir” denildi.

YARGIYA TAŞIYACAKLAR

Açıklamanın devamında “Genel merkezimiz de süreci yakinen takip etmekte olduğunu ifade ederek ‘Kampanya dayatmasını yargıya taşıyacağını ve konunun takipçisi olacağını; ayrıca bu süreçten kaynaklı gerek üyelerimizin gerek üyemiz olmayan bütün eğitim emekçilerinin yaşayacağı mağduriyettin de takipçisi olacağını, her türlü hukuksal desteğin kendilerine verileceğini’ dile getirdi” diye belirtildi.

Mezopotamya Ajansı (MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER