Millet İttifakı, bir ankette daha Cumhur İttifakı’nın önünde, fark 8,6 puan

Millet İttifakı, Cumhur İttifakı ile arasındaki oy farkını açmaya devam ediyor. ALF'ın Temmuz 2022 araştırmasına göre Millet İttifakı, Cumhur İttifakı’ın 8,6 puan önünde.

Millet İttifakı, bir ankette daha Cumhur İttifakı’nın önünde, fark 8,6 puan

ALF Araştırma şirketinin 51 ilde 3 bin 400 katılımcı ile gerçekleştirdiği ankette Millet İttifakı, Cumhur İttifakı’nın 9 puan önünde yer aldı.

ALF’ın yaptığı ankette kararsızların oyları dağıtıldığında Cumhur İttifakı’nın oy oranı yüzde 35 olurken, Millet İttifakı yüzde 43,6 olarak hesaplandı. İki ittifak arasındaki puan farkı 8,6 oldu.

AKP VE CHP ARASINDAKİ FARK 1,2 PUAN

Yayınlanan anketin sonuçlarına partilere göre dağılımında AKP önde yer alıyor. AKP’nin oy oranı yüzde 28,4 iken ana muhalefet partisi CHP, yüzde 27,2’ye ulaşarak aradaki farkı kapatıyor. Millet İttifakı ortağı İYİ Parti ise istikrarını bozmadı. İYİ Parti’nin oy oranı ise yüzde 16,4 olarak gerçekleşti. Birçok ankette olduğı gibi MHP, yine barajı geçemedi ve yüzde 6,6’da kaldı.

Ankete göre seçimlerin kilit partisi rolündeki HDP yüzde 8,5, altılı masada yer alan DEVA yüzde 2,3, Gelecek Partisi yüzde 2, Saadet Partisi ise yüzde 1,7 oranında oy aldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Memo  can
Memo can - 3 hafta Önce

Ben bir türlü anlayamadım bu ankecilere yakorkuyorlar yada bilerek yapıyorlar sürelik hdp yollarını düşük gösteriyorlar bu doğrudeli birz cesaretli olun kardeşim hdp 12.7dir bunu bütçele bilin güneydoğuda hadep ten başka partililer oy yok bunu buyle bilin

Erdal Polat
Erdal Polat - 3 hafta Önce

INANİN BU ANKET YALANDIR NE AKP NE CHP BUYÜK OY ALACAK PARTI HDPDIR ENAZ /20 OY ALİR

İsmail Demirtaş
İsmail Demirtaş - 3 hafta Önce

Mükemmel bir Devletimiz var lâkin denetim mekanizması tüm kurumlarda çook pasif,hemen hemen hiç yok.Yetim malının ne demek, kamu hakkının ne olduğunu bilmeyen haramzade vijdansızlar hâlâ en üst görevlere atana bilmekteler.

SIRADAKİ HABER