Kayyımlı Kars Belediyesinde işçi kıyımı

Kars Belediyesi'ne kayyım olarak atanan vali Türker Öksüz, 7 kişiyi işten çıkardı.

Kayyımlı Kars Belediyesinde işçi kıyımı

HDP'li eş başkanların görevden alınmasıyla birlikte Kars Belediyesi'ne atanan kayyım yasak olmasına rağmen 7 belediye çalışanını işten çıkardı. 

Artı Gerçek'in haberine göre, Aralarında birim müdürlerinin de bulunduğu 25 kişi geçtiğimiz günlerde görevlerinden alınarak temizlik işine verilmişti. Temizlik görevine verilen 25 kişiden 7 kişi belediyeden herhangi bir açıklama yapılmadan işten çıkarıldıklarını öğrendi. 

İşten çıkarıldıklarını bugün öğrendiklerini dile getiren işçiler, bu süre zarfında belediyede temizlik görevlerine devam ettiklerini söyledi. Durumu temizlik işlerinde görevli işçi arkadaşlarından öğrendiklerini vurgulayan işçiler, belediyenin kendilerine herhangi bir açıklamada bulunmadığını dile getirdi.

Belediyeye giden işçilerden biri kendisiyle birlikte 6 kişinin daha işten çıkarıldığını öğrendiğini ve yetkililerin işten çıkarıldıklarını işçilere kendisinin söylemesini istediklerini vurguladı. 

İş Kanunun 25'inci maddesi gerekçesiyle işten çıkarılan işçiler, bu madde gereğince ne tazminat ne de işsizlik maaşı alabiliyor. 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 20:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER