Demirtaş’tan erken seçim çağrısı

HDP eski Eş Genel Başkanı Salahattin Demirtaş, ülkenin çok kötü yönetildiğini belirterek, erken seçim çağrısında bulundu.

Demirtaş’tan erken seçim çağrısı

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Salahattin Demirtaş, twitter hesabında yaptığı paylaşımında, erken seçim çağrısı yaptı. 

Ülkenin yer altı ve yer üstü zenginliklerini; işçilerin, çiftçilerin alın terini yabancılar bedava alabilsinler diye hükümetin TL’nin değerini bilerek düşürdüğünü belirten Demirtaş, amaçları ülkeye biraz döviz girmesini sağlamak olduğunu söyledi. Demirtaş, “Bunun adı vatanı satmaktır ve bunu Türk milliyetçileri yapıyor” dedi.

HALK YOKSULLUK İÇİNDE

Milyonlarca vatandaşın ucuz ekmek kuyruklarında saatlerce bekleyecek kadar yoksulluk içinde olduğuna vurgu yapan Demirtaş, asgari ücret alan bir Almanya vatandaşının, istese bir halk ekmek büfesini komple satın alabileceği hatırlatmasında bulundu. 

‘SEÇİM HEMEN ŞİMDİ’

Demirtaş'ın, paylaşımı şöyle: “Türkiye toplumu bu durumu hak edecek ne yapmış olabilir, son seçimde çoğunlukla yanlış kişiye oy vermenin dışında?  Ne yazık ki halkın durumu çok kötü ve yoksulluk, her geçen gün sefalete dönüşüyor. Sadece tek bir çıkış yolu var, o da erken seçim. Türkiye yoksul bir ülke değil. Sadece, çok kötü yönetiliyor. Neyse ki gidişatı düzeltmek elinizde. Yapacağınız en acil şey seçim istemek ve ülkeyi satanlara derslerini sandıkta vermek. Sonrasında, işlerin ne kadar hızlı düzeldiğini görünce çok şaşıracaksınız. #SeçimHemenŞimdi”

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2021, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER