CHP İzmir İl Binası'na 'Irkçılık yaşatır' yazıldı, gamalı haç çizildi

CHP İzmir İl Başkanlığı binasının ana giriş kapısındaki sütunlara ırkçı ifadeler yazıldı ve Nazilerin simgesi 'gamalı haç' resmedildi.

CHP İzmir İl Binası'na 'Irkçılık yaşatır' yazıldı, gamalı haç çizildi

CHP İzmir İl Başkanlığı binasının ana giriş kapısındaki sağ ve sol sütunlarına “CHP artık Atatürk’ün partisi değil, Kahrolsun HDP kahrolsun PKK, Irkçılık yaşatır” yazıldı ve Nazilerin simgesi “gamalı haç” çizildi. 

Odatv’den Caner Taşpınarı'a konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “Olayın fark edilmesinin ardından polise haber verildi, polis geldi ve gerekli incelemeleri yaptılar. Olay yeri inceleme ekipleri parmak izi çalışması yaptı. Binaya yeni taşındığımız için kameralar faal değildi. Yan binadaki kameralar incelendi. Savcıya haber verildi. Basit bir olay da olabilir, provokatif bir olay da olabilir. Bu kişi ya da kişilerin kaydı var ise buna göre daha iyi anlaşılacak” dedi.

'İKTİDAR BU DİLİ KULLANDIĞI SÜRECE BİRİLERİ BUNDAN GÜÇ ALACAK'

CHP’nin hedef gösterildiğini belirten CHP’li Başkan Deniz Yücel, açıklamasını şöyle sürdürdü: 

“Partimizi ve bazı siyasi partileri terör örgütleriyle yan yana göstermeye çalışan bir anlayış var. Şu anda iktidarda bulunan siyasi partinin en tepesinden en aşağısına kadar kullandığı bir dil bu... İktidar partisi bu dili kullandığı sürece birileri bundan güç alacak. Bu tip şeyler bizi yıldıramayacak umduklarını bulamayacaklar.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER