AKP’li belediye ambulansı canlı yayın aracına çevirdi

AKP'li Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin belediye ait olan ambulansı canlı yayın aracına dönüştürdüğü iddia edildi. Gerekçe belediyenin kurduğu TV kanalının aracının olmaması.

AKP’li belediye ambulansı canlı yayın aracına çevirdi

AKP’li belediyeler dikkat çeken faaliyetlere imza atıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi internetten yayın yapan dergi, haber sitesi ve TV kanalı açtı. Belediye Başkanı Mustafa Demir, belediye ait olan ambulansı canlı yayın aracına dönüştürdü.

31 Mart seçimlerinden sonra Belediye Başkanı olan Mustafa Demir, önce basın bürosunda çalışan personel sayısını arttırdı. Ardından internetten yayın yapan dergi, gazete ve TV kanalı açtı. Son alarak Büyükşehir’in Sesi adında gazete çıkarmaya başlayan Başkan Demir, belediyeye ait ambulansı da canlı yayın ve hizmet aracı yaparak basın bürosuna verdi.

TEPKİ ÇEKTİ

Sözcü’nün aktardığına göre basın kadrosunda 60’a yakın personeli bulunduran Başkan Mustafa Demir, belediyenin bünyesinde ki huzur evinde kullanıldığı ileri sürülen resmi plakalı ambulansı canlı yayına çevirmesi tepki çekti.

Kentte yayın yapan bir yerel gazetenin (Hedefhalk) Genel Yayın Yönetmeni Yener Cabbar, “Basın aşkı ve merakı o kadar sardı ki, ordu gibi basın çalışanı, internet gazetesi, şehir gazetesi ve SBB TV yetmedi, şimdi de canlı yayın aracı aldı. Şehirce onca basın varken belediyenin yaptığı resmen kamu zararı. Sizin bizim paramızla medyacılık yapıyor. Yazık” diyerek Belediye Başkanı Demir’i eleştirdi.

BORÇ 3 MİLYAR TL

Öte yandan Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 3 milyara liraya borcu bulunduğu ifade edildi.  Belediye, İller Bankası’ndan bu zamana kadar alınan krediler karşılığında gayrimenkulleri ve taşınmazlarının yanı sıra, her türlü ticari işletme ile alacak ve haklarını ipotek ettirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER