DEM Parti'ye operasyon: Yöneticiler gözaltına alındı! DEM Parti'ye operasyon: Yöneticiler gözaltına alındı!

Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Yamaçlı Mahallesi’nde, dün (3 Nisan) iki grup arasında muhtarlık seçimleri nedeniyle kavga çıktı. Kavgaya biber gazı ve coplarla müdahale eden polis, olaya karışan kadın ve erkeklere sokak ortasında şiddet uyguladı. Polis şiddeti, olaya tanıklık eden bir yurttaş tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Çekilen görüntülerde, onlarca polisin iki gruba müdahale ettiği ve bir kadının yere düşmesine rağmen defalarca coplandığı, onun üzerine kapanan erkeğe de aynı şiddetin uygulandığı görüldü.

Yaşananları cep telefonu ile kayıt eden yurttaşı da darp eden polisin "Kapat telefonları lan. Neyi çekiyon lan” dediği duyuluyor. 

HAMİLE KADINA POLİS ŞİDDETİ 

Kavgaya karışanlar daha sonra gözaltına alınırken, sokak ortasında polis şiddetine maruz kalan kadının hamile olduğu ve olay sonrası hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Ancak kadının sağlık durumu ile ilgili bilgi denilemedi. 

DEM PARTİLİLERE DE ŞİDDET 

Kentte, Wan’daki seçim gaspına karşı Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Adana İl Örgütü tarafından 2 Nisan’da gerçekleştirilen açıklamaya yönelik gerçekleşen polis şiddetinde de aralarında İl Eşbaşkanı Seyfettin Aydemir’in de bulunduğu çok sayıda kişi yaralanmıştı. 23 Mart’ta ise Seyhan ilçesinde iki genç aralarında sohbet ederken AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı eleştirdikleri için polis tarafından durdurulduktan sonra sokak ortasında şiddete maruz kalmıştı.(Adana/MA)