Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Çaldıran ve Muradiye ilçelerini ziyaret etti Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Çaldıran ve Muradiye ilçelerini ziyaret etti

Van'ın Muradiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşit Kütükçüoğlu, pişirilmek için kaynatılan yumurtanın üzerindeki Arapça yazıyı görünce yiyemediler.

Hafta sonu tatilini geçirmek için gittiği Hakkâri’nin Durankaya beldesindeki evinde sabah kahvaltısı için pişirilen yumurtanın üzerinde Arapça ‘La ilahe illallah’ yazısını gördüğünü ifade eden Kütükçüoğlu, “Sabah kahvaltı sofrasına getirilen yumurtayı oğlum fark etti. ‘Üzerinde Arapça yazı var’ dedi. Alıp baktığımda Arapça yazısını gördüm. Tabi yumurtayı yemeyerek kaldırdık. Bu yumurtayı yumurtlayan tavuğumuza bundan sonra ayrı bir özellik göstereceğiz. Tabi ben görev yerime gelirken kendimle birlikte yumurtayı getirdim. Gösterdiğim bazı kişiler ‘Allah’, bazıları ise ‘La ilahe illallah’ olarak okudular. Allah (c.c), ismini her yerde insanoğluna hatırlatıyor, önemli olan bunu idrak etmektir. Gelen misafirlere gösteriyorum. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gelen ve tavuğun yumurtasının üzerinde Arapça harflerle yazan 'La ilahe illallah' yazısını gören misafirler ise şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar” dedi.