Van Büyükşehir Belediyesi’nin halk sağlığına yönelik çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından halk otobüslerinde dezenfekte çalışması gerçekleştirildi.

Dezenfekte2

Van'da su kanalına düşen araçta bulunan baba ve oğlu hayatını kaybetti Van'da su kanalına düşen araçta bulunan baba ve oğlu hayatını kaybetti

Günlük 50 bin kişinin kullandığı Mor otobüsler, her gün temizlik ekipleri tarafından vakumlu süpürgelerle kaba pisliklerden arındırıldıktan sonra titizlikle temizleniyor. Otobüslerin yolcu koltukları, düğmeler, direksiyon, cam kenarları, lastikleri, şoför paravanı ve yolcu tutamakları gibi bölgeler detaylı bir şekilde dezenfekte ediliyor. Ayrıca araçlarda belli aralıklarla gribal enfeksiyonlara karşı özel ilaçlarla dezenfekte işlemleri de yapılıyor. 

Dezenfekte

Bu çalışmalar, toplu taşıma araçlarını kullanan yurttaşlar arasında bulaşıcı hastalıkların yayılma riskini azaltarak halk sağlığını korumayı hedefliyor. Büyükşehir belediyesi, vatandaşların sağlığını ön planda tutarak bu tür önlemleri düzenli olarak sürdürmeyi planlıyor.

Dezenfekte1