Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Tetwan Belediye eşbaşkanları mazbatalarını aldı. İlçe Seçim Kurulu’na mazbataları almaya giden eşbaşkanlar Belkiza Beştaş Epözdemir ile Mümin Erol’a DEM Parti milletvekilleri Beritan Güneş, Hüseyin Olan ile çok sayıda yurttaş katıldı. Mazbatanın alınmasının ardından kitle Tetwan Belediye'sine geçti. 

‘Halkın evinin kapılarını halka açmaktan mutluyuz’

Reisi'nin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili İHA desteğinin ayrıntıları belli oldu Reisi'nin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili İHA desteğinin ayrıntıları belli oldu

Belediye "Jin jiyan azadî" sloganları yankılanırken, burada bir konuşma yapan Mümin Erol, kayyım tarafından yönetilen bir belediyeyi aldıklarını hatırlattı. Mümin, “Kayyım tarafından yönetilen belediyemizin maalesef ki sonuçları çok ağır oldu. Biz talan edilmiş ve içi boşaltılmış bir belediyeye geldiğimizin farkındayız. Bu imkansızlıklara Tatvan’ı yöneteceğimizi biliyoruz. Ancak bugün halkın evinin kapısını halka açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz inanıyoruz ki, hırsızlığın ve yolsuzluğun olmadığı bir yönetim anlayışıyla ne kadar kıt kaynaklarımız olsa da halkımızla el ele vererek, bütün sorunların üstesinden geleceğiz” dedi.

‘Kürt halkına kutlu olsun’

Ardından konuşan Belkiza Beştaş Epözdemir,  herkesi selamlayarak, sözlerine başladı. Belkiza, “Bu mazbata herkese hayırlı olsun. Doğrusu 10 yıldır evinize giren hırsızı siz iradenizle, coşkunuzla onu Van Gölü’ne attınız. Tatvan, gençleriyle, kadınlarıyla iradesini gösterdi ve belediyesini kazandı. Kutlu olsun. Binlerce kez Kürt halkına kutlu olsun. Ancak şunu da biliyoruz. Artık yükümüz daha ağır, sorumluluğuz daha fazla. İnşallah başınızı eğdirmeyeceğiz. Hep birlikte güzel günlerde halkımızın hizmetinde olacağız” diye konuştu.