İmamoğlu: Erdoğan hakkındaki tüm samimi ifadelerimi geri çekiyorum

POLİTİKA-İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP grup toplantısında izlettiği videoda yer alan 'İmamoğlu'nun danışmanı FETÖ imamı çıktı' ifadelerine sert tepki gösterdi.

İmamoğlu: Erdoğan hakkındaki tüm samimi ifadelerimi geri çekiyorum
banner537

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AKP grup toplantısındaki konuşması sırasında ekrana yansıtılan "Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'si ile FETÖ ilişkisi" adlı videodaki "İmamoğlu'nun danışmanı FETÖ imamı çıktı" başlıklı bölüme İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu sert tepki gösterdi.

Yaşanan olayın ardından kameraların karşısına geçen Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve bir bakanın ismini vermedi ama çok sert sözlerle eleştirdi. İmamoğlu polemik yaratmamak için bugüne kadar paylaşmadığını belirttiği bir bilgiyi de ilk kez açıkladı.

'HALA KABİNEDE BULUNAN BİR BAKAN 'İMAMOĞLU'NA ÖNCE FETÖ YOKSA YOLSUZLUK SUÇU AT AMACIMIZ ONLARI BİTİRMEK' DEDİ Mİ?

"Bahsi geçen vatandaş (Erkan Karaaslan) benim danışmanım değil. Bahsi geçen vatandaşın hizmet ettiği birçok kamu kurumu var, onlarca bakanlık var, MİT var. 2012’den beri hem AKP döneminde hem ben Beylikdüzü Belediye Başkanı’yken de hizmet eden konumdaydı. Verdiği hizmetlerin hepsi kayıtlı. Polemik yaratmamak adına bugüne kadar paylaşmadığım bir şeyi ilk kez açıklayacağım. Sayın Cumhurbaşkanı'na soruyorum, 31 Mart seçiminden birkaç gün önce bahsi geçen Erkan Karaaslan'ın avukatını İzmir'e hangi bakanınız davet etti, hem de bilet alarak? Hala kabinenizde bulunan bu bakan, 'İmamoğlu'na öncelikle FETÖ, yoksa yolsuzluk suçu at, amacımız onları bitirmek' dedi mi, demedi mi? Bu kumpastan, bugün bu yalan ifadeleri kullanan Sayın Cumhurbaşkanı'ın haberi var mı? Onun onayıyla mı yapıldı, yoksa haberi yok mu?

'KUMPAS CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMI ÜZERİNDEN DEVAM EDİYOR'

Böyle makamlar böyle yalan ifadeleri nasıl kullanırlar, çok üzüntü içindeyim. Kendisine bir ay önce çok samimi bir mektup yazdım. İstanbul’la ilgili brifing vermek için talebimi ilettim. Ama hala Cumhurbaşkanlığı makamı üzerinden, ona sunulan yalan bilgilerle kumpas devam ediyor. Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm samimi ifadelerimi artık geri çekiyorum. Gerek kalmadı. Suçladıkları, FETÖ imamı dedikleri şahıs şu an serbest. Mahkemesi görülmüş ve serbest. Böyle bir ifşa olabilir mi?"

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER