Siyasetin gündeminde MHP lideri Devlet Bahçeli’nin yüzüklü fotoğrafı ve yaptığı açıklamalar var. Bahçeli’nin bu açıklamalarının Cumhur İttifakı’na yönelik ve AKP’ye uyarı niteliğinde olduğu yönünde değerlendirmeler gelirken, bir yorum da iktidara yakın Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’den geldi.

Bahçeli’nin geçmişte sürpriz bir şekilde yaptığı erken seçim çağrılarını hatırlatan Selvi, “Bahçeli her ne kadar ‘Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da şartlar ne olursa sonuna kadar yanında ve arkasında olacağımızı, kesinlikle yalnız bırakmayacağımızı herkes çok iyi bilmelidir’ dese de bir sonraki açıklamasında erken seçim çağrısı yapmayacağının garantisi yok” dedi.

Selvi’nin yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Bahçeli geçmişte de kritik zamanlardaki hamleleriyle siyasetin mecrasını değiştiren bir lider oldu. 3 Kasım 2002 seçimlerine ve 24 Haziran 2018 seçimlerine Bahçeli’nin erken seçim çağrısı üzerine gidildi.

İBB Başkanı İmamoğlu yenine kayyım atanan Hakkari Belediye Eşbaşkanı Viyan Tekçe'yi ağırladı İBB Başkanı İmamoğlu yenine kayyım atanan Hakkari Belediye Eşbaşkanı Viyan Tekçe'yi ağırladı

Bahçeli her ne kadar “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da şartlar ne olursa sonuna kadar yanında ve arkasında olacağımızı, kesinlikle yalnız bırakmayacağımızı herkes çok iyi bilmelidir” dese de bir sonraki açıklamasında erken seçim çağrısı yapmayacağının garantisi yok.

Peki Ankara’da ‘Eyvah hükümet yıkılıyor. Erken seçime gidilecek’ gibi bir hava var mı?

Yok. Zaten Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ona izin vermiyor.

AK Parti’deki hava MHP ile yaşanan sorunun aşılacağı yönünde. Onun için Erdoğan’ın dönüşü bekleniyor.”