Yaklaşık dokuz yıldır cezaevinde bulunan eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) eş başkanı Selahattin Demirtaş, İngiltere’nin yaklaşmakta olan 4 Temmuz seçimlerinde bağımsız aday olan İşçi Partisi’nin (Labour) eski lideri Jeremy Corbyn’e başarı diledi.

İşçi Partisi’nin listesinden çıkarıldıktan sonra seçimlere bağımsız aday olarak girme kararı alan Corbyn çarşamba günü öğlen saatlerinde X hesabında yaptığı paylaşımda, Demirtaş’ın kendisine Edirne Cezaevi’nden gönderdiği, hem Türkçe hem İngilizce olarak kaleme alınmış mektuplarının fotoğraflarını paylaşarak eski HDP liderine teşekkür etti.

Paylaşımında “Haksız yere tutuklu bulunduğun Türk cezaevinden yazdığın destek mektubu için teşekkür ederim, Selahattin Demirtaş,” diyen Corbyn, “özgürlük, barış ve adalet mücadelesi hem Türkiye’de, hem de tüm dünyada galip gelmek zorunda,” ifadelerini de kullandı.

/euronews/

İBB Başkanı İmamoğlu yenine kayyım atanan Hakkari Belediye Eşbaşkanı Viyan Tekçe'yi ağırladı İBB Başkanı İmamoğlu yenine kayyım atanan Hakkari Belediye Eşbaşkanı Viyan Tekçe'yi ağırladı