Türkiye'ye özgü: 'Koronavirüs dedikodusu' yapana inceleme başlatılacak

Çin'de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan koronavirüsle ilgili ülkeler tedbirleri artırırken, Türkiye'de virüsün dedikodusunun yapılması yasaklandı.

Türkiye'ye özgü: 'Koronavirüs dedikodusu' yapana inceleme başlatılacak
banner537

Emniyet Genel Müdürlüğü, Korona virüsü ile ilgili asılsız haber yayanlara inceleme başlatılacağını açıkladı.

Tüm dünyaya yayılan koronavirüsün Türkiye'ye bulaştığıyla ilgili henüz resmi açıklama yok ancak Türkiye üzerinden başka ülkelere giden yolcularda tespit ettiği ortaya çıkmıştı. 

Türkiye'de koronavirüs salgınının başlamasıyla birlikte sosyal medyada çok sayıda hastanede koronavirüslü hasta bulunduğu ancak bunların gizlendiğine yönelik iddialar dile getiriliyor.

Bazı görüntü ve ses kayıtları da bu iddialara eşlik ediyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesinden yaptığı açıklamada halkı korkuya sevk eden paylaşım yapanlar hakkında inceleme başlatılacağı duyuruldu. Açıklama şöyle:

“İncelemeler sonucunda, son günlerde dünyada birçok kişinin ölümüne sebep olan Korona Virüsü (COVID-19) ile ilgili olarak ülkemizde de salgının görüldüğüne dair gerçek dışı görüntü ve ses dosyalarını sahte hesaplar üzerinden yayarak kamuoyunu endişeye düşüren korku ve paniğe sevk eden paylaşımlar tespit edilmiştir. Bu şekilde halkı korkutma amaçlı paylaşımlarda bulunan şahıslar hakkında gerekli çalışmalar başlatılmış olup en kısa süre içerisinde adli mercilere sevki sağlanacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER