Van'da iş kazası: 1 ölü Van'da iş kazası: 1 ölü

Van’ın Özalp ilçe Kaymakamlığı Aile Kültür Merkezi görevlileri ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) çalışanları, Yünkuşak Mahallesinde ikamet eden 5 nüfuslu Uçmaz ailesini ziyaret ederek, hasta olan anne ve üç çocuğunu evlerinden alıp Özalp Devlet Hastanesi’ne götürüp sağlık kontrolünden geçirdi.

Özalp Kaymakamlığı Aile Kültür Merkezi görevlileri ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışanları Özalp merkez ve Mahallelerde yaptığı hane ziyaretlerinde, Özalp İlçesi Yünkuşak mahallesinde ikamet eden Nejla Uçmaz’ın evine yapılan hane ziyaretinde, kendisi ve üç çocuğunun hasta olduğunu, hastaneye götürecek imkânının olmadığını belirterek görevlilerden yardım istedi.

Aile Kültür Merkezi görevlileri yaptığı ziyaretin ardından anne ve çocukları yanlarına alarak Özalp Devlet Hastanesine getirdi. Özalp Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Barış Özyaşar tarafından, anne ve çocuklarının muayenesi yapıldı. Yapılan muayenenin ardından görevliler, doktorun yazdığı ilaçları alarak aileyi, Aile Kültür Merkezinde misafir ettiler. Anne Nejla Uçmaz , “Ben ve çocuklarım hastaydık ilçeye gelecek paramız yoktu. Bize yardım edip hastaneye getirdiniz. İlaçlarımızı aldınız Allah devletimizden ve sizlerden razı olsun’’ diyerek görevlilere teşekkür etti.

Sıcak bir ortamda geçen sohbetin ardından aile tekrar evine bırakıldı.