Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i, Meclis’te ziyaret etti. Özel, Kurtulmuş'un ziyaretinden önce yaptığı açıklamada, “Sayın Kurtulmuş’un ziyaretinden önce ziyarete ilişkin bir açıklama yapmam doğru değil. Bir meslek örgütünün toplantısına geldik. Bu meslek örgütü de siyaseten homojen bir meslek örgütü değil. Bana karşı hepsi birden bir sevgi ve misafirperverlik gösterdiler ama bu örgütte her siyasi partiden arkadaş var. O yüzden siyasi değerlendirmeler yapmam da doğru değil" dedi.  

Bahçeli'nin bu haftaki hedefi Kürtlerin seçme ve seçilme hakkı Bahçeli'nin bu haftaki hedefi Kürtlerin seçme ve seçilme hakkı

Kurtulmuş, Meclis Başkanı olduktan sonra kendisini ziyaret eden partilere iade-i ziyaret yapıyor. Özel’i ziyaretin de bu kapsamda olduğunu belirtildi.

Özel, tutuklu TİP Milletvekili Can Atalay hakkında hak ihlali kararı veren AYM’yi hedef alan Yargıtay’ın kararı sonrası “Anayasal düzene başkaldırıdır” diyerek, Kurtulmuş’tan buna karşı durması yönünde açıklamalar yapmıştı.