Aynur Doğan’dan yasak tepkisi: Bizler kaslarınızı geliştireceğiniz kum torbası değiliz

AKP'li belediye tarafından konseri iptal edilen Kürt sanatçı Aynur Doğan'dan tepki geldi: "Aşıklar hakikatı ispatlayanlardır, biz de bu yolda ilerlemeye devam ediyoruz. Bizler 'kaslarınızı' geliştireceğiniz kum torbası değil ancak yüreğinizi ve vicdanlarınızı güçlendirmenin fırsatlarıyız."

Aynur Doğan’dan yasak tepkisi: Bizler kaslarınızı geliştireceğiniz kum torbası değiliz

Koaceli’de AKP’li Derince Belediyesi tarafından konseri iptal edilen Kürt sanatçı Aynur Doğan’dan tepki geldi. Doğan, “Bizler ‘kaslarınızı’ geliştireceğiniz kum torbası değil ancak yüreğinizi ve vicdanlarınızı güçlendirmenin fırsatlarıyız” dedi.

Aynur Doğan, Twitter hesabından şunları yazdı:

“Aşıklar hakikatı ispatlayanlardır, biz de bu yolda ilerlemeye devam ediyoruz. Gücümüzün yettiği, sevginizin olduğu her yerde paylaşarak birlikte büyüyeceğiz. Bizler ‘kaslarınızı’ geliştireceğiniz kum torbası değil ancak yüreğinizi ve vicdanlarınızı güçlendirmenin fırsatlarıyız.”

20 MAYIS’TA KONSERİ OLACAKTI

Kürt sanatçı Aynur Doğan’ın Kocaeli’nin Derince ilçesinde 20 Mayıs’ta yapılması planlanan konseri AKP’li belediye tarafından iptal edilmişti.

Belediye tarafından yapılan açıklama konserin uygun olmadığının tespit edildiği savunulmuştu.

Derince Belediyesi, şu açıklamayı yapmıştı:

“İlçemiz sınırları içerisinde özel bir firmanın yapacak olduğu konser organizasyonunun yapılan detaylı inceleme sonucunda uygun olmadığı tespit edilmiş olup, etkinlik belediyemiz tarafından iptal edilmiştir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER