İzmir'in Torbalı ilçesinde bir lokantada 5 kişinin ölümü, 63 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan tüp patlamasıyla ilgili lokanta sahibi G. K. ve tüpü değiştiren M. K. adlı kişiler gözaltına alındı. Akşam saatlerinde İl Jandarma Komutanlığınca gözaltına alınan 2 kişi, buradaki işlemlerinin ardından sağlık kontrolüne götürülerek, adliyeye sevk edildi. Savcılıkça ifadeleri alınan 2 kişi tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. 

Diyarbakır’da bir otomobile düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı Diyarbakır’da bir otomobile düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı

Lokanta sahibi G. K., jandarma ve savcılıkta, tüpün cumartesi öğleden sonra değiştirildiğini, iş yerinin gece 02.00'ye kadar açık olduğunu, herhangi bir gaz kokusu almadıklarını, patlamanın nedenini bilmediği yönündeki, M. K. ise tüp değiştirme işlemini usulüne uygun yaptığını, sızıntı kontrolünü gerçekleştirdiği yönündeki ifadesini Sulh Ceza Hakimliğinde de tekrarladı. 

İfadelerin ardından Sulh Ceza Hakimliği, 2 kişinin "birden çok kişinin ölümüne neden olmaktan" tutuklanmasına karar verdi.