Özgür Özel’den muhalefete: Biz 2019’da iktidarı dengeledik, bunun yolu yine yerel seçimler Özgür Özel’den muhalefete: Biz 2019’da iktidarı dengeledik, bunun yolu yine yerel seçimler

Yerel seçime doğru kulislerde ittifak pazarlıklarına ilişkin çok sayıda iddia dolaşıyor. Bunlardan biri de AKP ile HEDEP arasında kapalı kapılar ardında görüşmeler olduğu yönünde. CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Ali Haydar Fırat, HEDEP’in AKP ile “pazarlık” yaptığını ve bu nedenle İstanbul’da aday çıkaracağını iddia etti. Fırat daha sonra da “Bu siyaset değil, rezillik” ifadelerini kullandı.

CHP’li Fırat’ın bu açıklamalarına HEDEP Sözcüsü Ayşegül Doğan’dan tepki geldi. Doğan, “Yalan haber yaymaktan mahcup olursunuz. ‘Gizli protokol’ bizim işimiz değil…” dedi.

Gazeteci Nevşin Mengü’nün YouTube’daki programına katılan CHP PM Üyesi Fırat, “AKP ile HEDEP arasında pazarlıklar yapıldığını biliyoruz, İstanbul’da aday çıkartmaları için görüşmeleri var. Antalya ve Mersin’de de var. İktidar tarafından kayyım meselesinin de pazarlık konusu yapıldığının… İktidar bunu bir sopa olarak kullanıyor. Bu siyaset değil bu rezillik!” ifadelerini kullandı.

Buna karşılık HEDEP Sözcüsü Ayşegül Doğan, şu yanıtı verdi:

“On yıllardır hukuk siyasetin sopası olamaz, olmamalıdır diyoruz. Ağır bedellerle, buna karşı özgürlük, eşitlik, adalet ve barış mücadelesi veriyoruz. Size tavsiyem, iddia dahi olamayacak bu spekülatif, algı yaratmaya dönük yorumlarınızı yapmadan önce, eski gazeteci, yeni siyasetçi olarak olası kaynaklarınıza dikkat etmenizdir. Aksi takdirde yalan haber yaymaktan en hafif deyimiyle mahcup olabilirsiniz! Yeri gelmişken hatırlatayım, “gizli protokol”yapmak bizim işimiz değil!”