İşitme Engelliler Sessiz Yemin Etti

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı'nda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin uyguladığı bir günlük temsili askerlik törenine katılan 65 engelli arasında bulunan 9 işitme engelli, işaret diliyle yemin etti.Elazığ İl Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen...

İşitme Engelliler Sessiz Yemin Etti
banner537
Elazığ İl Jandarma Komutanlığı'nda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin uyguladığı bir günlük temsili askerlik törenine katılan 65 engelli arasında bulunan 9 işitme engelli, işaret diliyle yemin etti.

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen temsili askerlik uygulamasına 65 engelli ve ailesi katıldı. Sabah erken saatlerde İl Jandarma Komutanlığı'na gelen engelli askerler, öğleden sonraya kadar eğitim gördü. Eğitim bitmesinin üzerine yemin töreni düzenlendi. Törene protokol üyeleri ve asker aileleri katıldı. Engellilerin çoğunluğu normal şekilde yemin törenini yaptı. Ancak işitme engelli olan 9 temsili asker, öğretmen eşliğine işaret diliyle yemin etti. Tören sonrası temsili askerlerden birisinin, protokol üyeleri ve aileleri selamlaması alkış aldı. Daha sonra askerlere tezkereleri verildi.

Elazığ İl Jandarma Komutanı Albay Sefer Resuloğlu, gün içerisinde kendisinden akülü araç isteyen bir engelliye sürpriz yaparak temin ettikleri akülü aracı hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER