TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Vefa Group Vanspor ile Bursaspor arasında 24 Aralık pazar günü oynanacak maç önces Van İl Spor Güvenlik Kurulu, Bursasporlu taraftarların maça alınmamasına ve şehre girişlerinin sınırlanmasına karar verdi.

BURSASPOR DUYURDU

Bursaspor'un sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, "Van İl Spor Güvenlik Kurulu‘nun yapmış olduğu toplantıda alınan, Vefa Group Vanspor FK – Bursaspor müsabakasında 'Misafir seyircilerin alınmaması ve taraftarların şehre girişlerinin sınırlanması' kararı kulübümüze tebliğ edilmiştir.

Kulübümüze tebliğ edilen bu yazı neticesinde pazar günü oynayacağımız Vefa Group Vanspor FK maçına taraftarlarımızın girişi mümkün olmayacaktır" denildi.

whatsapp-image-2023-12-22-at-16-57-55.jpeg

DİYARBEKİRSPORLU FUTBOLCULARA SALDIRI

Bursaspor taraftarları futbolda şiddet olayları ile gündemden düşmüyor. 20 Aralık'ta Bursa'da oynanan Diyarbekirspor'un 2-0 öne geçmesinin ardından Bursasporlu oyuncular ve sahaya giren bazı kişiler Diyarbekirsporlu futbolculara saldırmıştı.

whatsapp-image-2023-12-22-at-16-58-06.jpeg

A Millilerin illk maçı Macaristan'la... Fikstür belli oldu A Millilerin illk maçı Macaristan'la... Fikstür belli oldu

Maçın ardından soyunma odaları koridorunun girişinde de Bursasporlu futbolcular ve kulüp personeli Diyarbekirli futbolculara tekme ve yumruklarla ikinci kez saldırı düzenlemişti.

AMEDSPOR MAÇINDA BEYAZ TOROS VE 'YEŞİL' POSTERLERİ

Mart ayında oynanan Amedspor-Bursaspor karşılaşmasından önce Amedspor'un konakladığı otelin önünde toplanan Bursaspor taraftarı, saatlerce ırkçı sloganlar atmış, Mehter Marşı okumuştu.

whatsapp-image-2023-12-22-at-16-56-54.jpeg

Maç sırasında ise tribünlerden sahaya kuru sıkı mermi ile kesici alet atılmış, Amedsporlu futbolcuları pet şişe yağmuruna tutulmuştu. Tribünlerde ise 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım’ın posterleri ile bölgede faili meçhul cinayetlerin simgesi olan beyaz Toros marka araçların posterleri açılmıştı.