Türkiye’nin gündemine oturan ünlü futbolcuların dolandırıldığı Fatih Terim Fonu davasında Denizbank’a “delil karartma” soruşturması açıldı.

Soruşturma dosyasına göre banka yönetimi, 10 Nisan’da şubeden aldığı kamera kayıtlarını 28 Nisan tarihinde Mali Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’ne teslim etti. Bu durum, kamera kayıtlarının üzerinde değişiklik yapıldığı veya tahrif edildiği iddialarına neden oldu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada bu nedenle TCK’nın 281. maddesi çerçevesinde Denizbank yetkilileri hakkında “suç delillerini yok etme” iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Seçil Erzan’ın odasını gösteren 77 kameranın kayıtları incelendiğinde çeşitli sorunlar tespit edildi. Bazı materyallerde video programının sağlıklı çalışmaması nedeniyle görüntülere ulaşılamadı, bazılarında görüntü kaybı yaşandı ve CD üzerindeki kamera saatlerinin kayıtlarla uyuşmadığı belirlendi. İki materyalde ise hiçbir kamera kaydına ulaşılamadı.

Tatvan Belediye Başkan Yardımcısına silahlı saldırı Tatvan Belediye Başkan Yardımcısına silahlı saldırı

Bu nedenle kamera görüntüleri incelenmek üzere bilirkişiye gönderildi Bilirkişi raporunda, belirli bir tarih ve saat aralığında materyal üzerindeki kayıt saatleri ile kaydedilmiş görüntüler arasında uyumsuzluklar tespit edildi. Bir CD üzerinde belirtilen saatler arasında, banka müdürünün odasına giriş çıkış olmadığı halde, görüntü kaydının bulunduğu ifade edildi.