Mısır Çarşısında esnaf ve yurttaşlar tarafından karşılanan Eşbaşkan Abdullah Zeydan ve beraberindeki Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri, genel sekreter, genel sekreter yardımcıları ve ilgili daire başkanlarıyla birlikte çarşı esnafıyla bir araya geldi. Esnafın sorun ve taleplerini dinleyen Eşbaşkan Abdullah Zeydan, sorunun çözümü noktasında ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. 

Esnaf Ziyareti

“Makul bir çözüm için elimizden geleni yapacağız”

Burada yaşanan sorunun farkında olduklarını ve makul bir çözüm için çaba harcadıklarını belirten Eşbaşkan Zeydan, “Bugün de buraya geldik yerinde gördük. Bizler yönetime geldiğimizde kentimizi birlikte yöneteceğimizi, halkımızla birlikte yöneteceğimizi ifade ettik. Eğer bir sorun varsa o bizlerin de sorunudur. Bunun çözümü noktasında da ortak akılla bir araya gelip çözmeye çalışacağız. Buradaki sorun da özel proje alanı ilan edilmesidir. Bu da buranın esnafını mağdur ediyor. Bizler de burada yönetim kademelerindeki tüm arkadaşlarımızla makul bir çözüm için, sizden biri Eşbaşkanmış ve yetki ondaymış gibi olaya yaklaşıp o hassasiyetle bu sorunu ortadan kaldırmaya çalışacağız. Çözüm noktasında bize düşen kanun ve yasalar çerçevesinde ne gerekiyorsa inşallah ortaya koyacağız. Bunu da çok uzatmadan arkadaşlarımızla istişare halinde çözmeye çalışacağız. Bunu yapmaya da mecburuz. Çünkü bizler de sizlerin evlatlarıyız. Sizlerden biriyiz. Bundan emin olun elimizden geleni yapacağız. Onun için buradayız. Sizlerin yanında olmaktan da mutlu olduk” dedi. 

Van Gölü’nde boğulma ihbarına giden ekipler 2 cansız beden buldu Van Gölü’nde boğulma ihbarına giden ekipler 2 cansız beden buldu

Esnaf Ziyareti1

Buradaki esnaf ve yurttaşların da çözüm önerilerini dinleyen Eşbaşkan Abdullah Zeydan ve beraberindekiler, daha sonra buradan ayrıldı. 

Van’ın İpekyolu ilçesi Şerefiye Mahallesi’nde bulunan ve 207 dükkânın yer aldığı Mısır Çarşısı’nın kent meydanı projesi kapsamında yenilenmesi için çalışma başlatılmış, ancak kent meydanı projesinin iptal edilmesiyle özel proje alanı ilan edilmiş ve herhangi bir çalışma yapılmasına izin verilmemişti.

Esnaf Ziyareti2