Van’ın Edremit Belediyesi ilçedeki yol yapım ve düzenleme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından birçok mahallede eş zamanlı olarak yapılan çalışmalar kapsamında ilçeye yeni yollar kazandırılıyor, mevcut yolların kilitli parke, stabilize ve asfalt tamiri yapılıyor. 

Whatsapp Image 2024 06 25 At 11.54.57

İki mahallenin yolları parke taşıyla döşeniyor 

Van Gölü’nde boğulma ihbarına giden ekipler 2 cansız beden buldu Van Gölü’nde boğulma ihbarına giden ekipler 2 cansız beden buldu

İlçeye bağlı Enginsu (Xerekanês)  mahallesinde haftalar önce başlattığı yol yapım çalışmasının sonuna gelen belediye ekipleri, bu kapsamda mahalle içi yollarında 26 bin M2 kilitli parke taşı, 8 bin M2 bordür taşı serimi yaptı. Çalışmalar sonucunda mahallenin tozlu ve çamurlu yolları modern bir görünüme kavuştu. Belediye, Enginsu Mahallesi ile eş zamanlı olarak Andaç (Mars) Mahallesi’nde de yol parke çalışması başlattı. Ekiplerin mahalledeki çalışmaları sürüyor. 

Whatsapp Image 2024 06 25 At 11.54.56

Yol düzenleme çalışmaları hızlandırıldı 

Diğer taraftan Memur-Sen Toki mevkiinde, yapımı süren çevre yoluna yeni bağlantı yolları kazandıran belediye ekipleri, Süphan ve Eminpaşa mahallelerinde doğalgaz hattının çekilmesi sonucu tahrip olan yollardaki asfaltı tamir ediyor. Belediye, aynı mahallelerde drenaj çalışması da gerçekleştiriyor.

Whatsapp Image 2024 06 25 At 11.54.55 (1)