Van'ın Edremit İlçesi Halk Kütüphanesi tarafından Dönemeç Mahallesi Engil Şelalesi önünde kitap okuma şenliği düzenlendi.

Köy halkının ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği şölene Edremit Kaymakamı Duran Eryılmaz, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Cem Daharlı, İl Kültür Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, Edremit Milli Eğitim Müdürü M.Macit Mumcuoğlu, kurum amirleri, sivil toplum örgütleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Etkinliğe 30 dakikalık Engil Şelale’sinde okuma yapılmasının ardından uçurtma şenliği ile devam edildi. Daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan şiir ve maniler ile müzik grubu eşliğinde türkü dinletisi yapıldı. Öğrencilerin iyi zaman geçirdiği gözlemlenen etkinlikte gelen misafirlere köfte ekmek, ayran ve semaverde çay ikram edildi. Kitap okumanın önemine değinen Edremit Kaymakamı Duran Eryılmaz, öğrencilere futbol topu ve çeşitli hediyeler dağıttı.

Edremit Halk Kütüphane Sorumlusu İbrahim İlhan yaptığı açıklamada, “Bugün burada sadece bir kitap okuma faaliyeti gerçekleştirmedik, aynı zamanda çevre bilinci oluşturmak doğaya karşı sorumluluklarımızı hatırlamak ve en önemlisi kitap okumayı hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline dönüştürmek için bir araya geldik. Bu yüzden kitap okumayı güzel bir uğraşa dönüştürmek için böyle doğal bir ortamda çocuklarımızı kitaplarla buluşturmak istedik. Bu organizasyonu gerçekleştirmede bizlere büyük destek veren başta ilçe kaymakamımız Sayın Duran Eryılmaz’ a ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi arz ederim” dedi.

Van'da 81 yaşındaki Makbule Özer tekrar tutuklandı Van'da 81 yaşındaki Makbule Özer tekrar tutuklandı

Dönemeç Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Seçkin Hançer de, doğa ile okumayı birleştiren bu etkinlikte öğrencilerimiz ve velilerimiz güzel keyifli bir gün geçirdi şeklinde konuştu.