Ukrayna'nın Slovakya sınırında yüzlerce kişi molotof kokteyli hazırlıyor

Ukrayna'nın en batısındaki Slovakya sınırında bulunan Ujhorod kentinde yüzlerce kişi molotof kokteyli hazırlarken görüntülendi.

Ukrayna'nın Slovakya sınırında yüzlerce kişi molotof kokteyli hazırlıyor

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri operasyonunu devam ederken tüm gözler bugün yapılması planlanan müzakerelere çevrilmişken, Ukrayna'nın en batısındaki Slovakya sınırında bulunan Ujhorod kentinde birçok kişi Molotof kokteyli hazırlarken görüntülendi.

Reuters'ın servis ettiği karelerde, Ukraynalılar boş şişeler ve diğer malzemelerle Molotof kokteyli yaparken görülüyor.

DEVLET TELEVİZYONUNDAN MOLOTOF KOKTEYLİ TARİFİ YAYINLANMIŞTI

Henüz herhangi bir çatışma haberi gelmeyen Ujhorod'da panik yaşandığı belirtiliyor. Ukrayna hükümeti cuma günü, başkent Kiev'de halka Rus saldırısına karşı Molotof kokteyli hazırlama çağrısında bulunmuştu.

Molotof kokteylinin nasıl yapılacağına dair bilgiler devlet televizyonundan yayınlanırken, Savunma Bakanlığı da "Molotof kokteyli hazırlayın, işgalciyi etkisiz hale getirin!" çağrısında bulunmuştu.

Rusya Savunma Bakanlığı ise Ukrayna hükümetini sivilleri canlı kalkan olarak kullanmakla suçlamıştı.

Ayrıca Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy dün, dünya çapından gönüllüleri yardıma çağırmış, bir 'uluslararası lejyon' kurulacağını açıklamıştı.

Zelenskiy'nin bu açıklaması tartışma yaratırken, bazı Avrupa ülkeleri vatandaşlarını Ukrayna'ya gitmesine izin vereceklerini açıklamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER