Çatak kırsalında çatışma Çatak kırsalında çatışma

Van’ın Çatak ilçesinde 24 Haziran Pazartesi günü açılacak olan ‘Yaz Kur’an Kursları’nda görev alacak din görevlilerine yönelik seminer verildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca Van İl Müftülüğü’nün organizesinde Çatak İlçe Müftülüğü tarafından Atatürk İlköğretim Okulu Konferans Salonunda düzenlenen seminer programına, ilçe genelinde görev yapan tüm din görevlileri ile Kur’an Kursu öğreticileri katıldı. İlçe Müftüsü Muhammed Sadık Kılıç’ın yaptığı açılış konuşmasında, Yaz Kur’an kurslarının Çatak ilçe genelinde 52 cami ve 6 Kur’an kursunda açılacağını, öğrenci kayıt işlemlerini başlattıklarını bildirdi. Müftü Kılıç, “Yaz Kur’an Kurslarında öğrencilerimizi Kur’an-ı Kerim okuma ve temel dini bilgiler seviyelerine göre gruplara ayırarak eğitimde kur sistemini uygulayacağız. Günlük 3 saat üzerinden hafta içi her gün planlanan ders programında eğitim-öğretim zamanı, mahalli şartlar ve öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda değerlendirilecektir. Bu kurslara katılan tüm öğrencilerimize ücretsiz olarak Dinimi Öğreniyorum kitap seti ile elif-ba cüzlerini ve ihtiyaç sayısınca Kur’an-ı Kerim’leri dağıtmış bulunmaktayız. Ayrıca kurslarımızda bu sene sosyal-kültürel etkinlik ve faaliyetlerimize zenginlik kazandırarak gezi, piknik, spor programları ve yarışmalar ile öğrencilerimize daha güzel bir ders dönemi geçirmeleri için planlamalar yaptık. Yaz Kur’an Kurslarımızda öğreticilik yapacak tüm görevlilerimiz ve kursiyer öğrencilerimize başarılar diliyor hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

İl müftülüğü tarafından seminer vermek üzere görevlendirilen Van Kırmızıtaş Kur’an Kursu Öğreticisi Halis Sancak’ın din görevlilerine Yaz Kur’an kursları hakkında teknik bilgiler vererek kur sisteminin uygulanışı, kayıt işlemleri, öğrenci kayıtlarında dönem uygulaması ve kurslarda yürütülmesi gereken sosyal-kültürel etkinlik ve faaliyetler hakkında bilgiler vermesi ile son buldu.